powrót na stronę główną

 

 

 

 

 

Archiwum - rok szkolny 2012/2013

 

 

LIPIEC - SIERPIEŃ 2013

 

24.08 2013r

      INFORMACJA !!!

Dyplomy Potwierdzające Kwalifikacje Zawodowe będą wydawane w dniu 30.08.2013r. (piątek) ,w  sekretariacie szkoły  od godz. 7.30.

14.08 2013r

      INFORMACJA !!!

Stypendium stażowe za miesiąc lipiec w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” będzie wypłacane w księgowości szkoły od 16.08.2013 r.  (piątek) od godz. 12.00.

11.08 2013r

    DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW DO KLAS DRUGICH (szkoły ponadginazjalnej) dla uczniów, których   miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 456,00 zł netto.

 

WNIOSEK wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w księgowości szkoły (poddasze) w dniach 26 sierpnia do 10 września 2013 roku.   Szczegółowe informacje: tel. 16 6521045 wew. 223    

wniosek str.1 - pdf

wniosek str.2 - pdf

  11.08 2013r

    PLENARNE POSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ odbędzie się dnia 30 sierpnia 2013 r. (piątek)  o godz. 9.00   w auli szkolnej.

  

11.08 2013r

    ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 odbędzie się  2 września 2013r. (poniedziałek) w sali gimnastycznej  szkoły o godz. 9.15 po mszy św., która będzie odprawiona w kościele parafialnym o godz.8.00.

9.08 2013r     WAKACJE – CZAS ODPOCZYNKU ORAZ SZANSA NA ZDOBYCIE DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO.

 

 Po dziesięciu miesiącach nauki w szkole nadchodzi upragniony czas wakacji. Młodzież różnie spędza ten czas. Jedni przeznaczyli go tylko na odpoczynek, inni wyjechali za granicę gdzie zwiedzają inne kraje oraz chcą zarobić trochę pieniędzy, jeszcze inni zostaną w kraju gdzie będą odpoczywać a także „dorywczo” pracować. Są też tacy - uczniowie, którzy odbywają staże w ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”       

..czytaj więcej..>>

 

15.07 2013r       KURS OPERATORÓW WÓZKÓW WIDŁOWYCH

     Zespół Szkół Zawodowych Centrum Kształcenia Ustawicznego  im. Kard. Stefana  Wyszyńskiego  w Dynowie ogłasza nabór na odpłatny

 „Kurs operatora wózków jezdniowych podnośnikowych z bezpieczną wymianą butli gazowej”

  Wymagania:·        Ukończone 18 lat , ·        Wykształcenie minimum podstawowe, -        Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania wózkami jezdniowymi.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje można uzyskać u Kierownika Szkolenia Praktycznego Marcina Kałamuckiego

tel.16 65 21 056   lub   w sekretariacie szkoły: tel. 16 65 21 045 ,     e-mail:   dynowzsz@poczta.onet.pl  lub zsz1dynow@poczta.onet.pl

  Dyrekcja ZSzZ w Dynowie

1.07 2013r

     Podarunki z okazji Dnia Dziecka dla podopiecznych Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

 

   Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie pod opieką nauczycieli włączył się w akcję na rzecz Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Uczniowie i pracownicy szkoły zebrali pościel zgodnie z wykazem przygotowanym na stronie fundacji. Dzięki zebranym podarunkom fundacja mogła przygotować paczki dla swoich podopiecznych z okazji Dnia Dziecka aby ten dzień był dla nich naprawdę wyjątkowy.

        Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci sprawuje, na terenie woj. podkarpackiego, specjalistyczną opiekę domową nad dziećmi z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Opieka sprawowana jest w ich domach rodzinnych, gdzie często jest również rodzeństwo zdrowe. Fundacja niesie pomoc chorym dzieciom na oddziale stacjonarnym Domu Hospicyjnego. Na oddziale znajdują się pacjenci, nie tylko z Podkarpacia, ale także z innych województw. Są to często dzieci bez stałej opieki rodziców.  Pod opieką hospicjum domowego znajduje się aktualnie 52 podopiecznych. Na oddziale stacjonarnym Domu Hospicyjnego jest obecnie 14 pacjentów.

1.07 2013r

    WAKACJE – CZAS ODPOCZYNKU ORAZ SZANSA NA ZDOBYCIE DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO.

 

Po dziesięciu miesiącach nauki w szkole nadchodzi upragniony czas wakacji. Młodzież różnie spędzi ten czas. Jedni przeznaczą go tylko na odpoczynek, inni wyjadą za granicę gdzie będą mogli zwiedzić inne kraje oraz zarobić trochę pieniędzy, jeszcze inni zostaną w kraju gdzie będą odpoczywać a także „dorywczo” pracować.

                                                                                                                                                                                                            ..czytaj więcej..>>

 

CZERWIEC 2013

 

29.06 2013r.   Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013.

 W dniu 28 czerwca 2013r. w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013.                                                                                                                                                                                                                                 ..czytaj więcej..>>

                                        

 

27.06 2013r    INFORMACJA DLA ABSOLWENTÓW KLAS MATURALNYCH.

 

  W dniu 28.06.2013r. (piątek) od godz. 7.30 ,w sekretariacie szkoły, absolwentom klas maturalnych  będą wydawane świadectwa dojrzałości.

 

Dzień dobry.

Szanowni Uczniowie i Rodzice.

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Szkoły.

W życiu idziemy do przodu po to,

aby innych, samych siebie i świat uczynić lepszymi.

Wszytko, co do tego nie prowadzi

i co to uniemożliwia przeczy życiu”

                                                               LEW Tołstoj

  

Zakończenie roku szkolnego to moment podsumowania całorocznej pracy  i  zarazem czas refleksji, na ile udało się zrealizować wcześniejsze plany  i zamierzenia. Już za chwilę odbierzecie świadectwa promocyjne, które będą przepustką do dalszego kształcenia. Wyniki, jakie osiągnęliście zawdzięczacie przede wszystkim swojej wytrwałości i systematycznej pracy, ale również wiedzy i zaangażowaniu nauczycieli. Spędziliście w szkole przez cały rok szkolny dużo czasu i mam nadzieję, że wynieśliście z niej nie tylko wiedzę, ale także wiele doświadczeń, wspomnień i wspaniałych chwil, które będą procentować w dalszej edukacji  i w dalszym życiu.

Nauczyciele i wychowawcy starali się wpajać zasady oraz prawdy, które niewątpliwie pomogą wam osiągnąć kolejne sukcesy w następnych klasach – na egzaminach końcowych (maturalnym, potwierdzającym kwalifikacje zawodowe).  To nauczyciele – jako pierwsi – wprowadzają Was w szkolne zwyczaje i obowiązki, a tym samym otwierają drogę do zdobywania wiedzy na poziomie szkoły średniej. Właśnie te pierwsze kroki są niezwykle ważne. Od nich bowiem w ogromnym stopniu zależy poziom przygotowania do zadań stojących przed Wami. Wyrazem największej wdzięczności za całoroczną pracę z młodzieżą i dla młodzieży dla wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji i obsługi niech będzie najprostsze słowo „dziękuję”.

Miłych i spokojnych wakacji, dużo odpoczynku, zwiedzenia ciekawych miejsc oraz spotkania wielu ciekawych ludzi. Do zobaczenia we wrześniu.

 Halina Cygan

  Dyrektor

ZSzZ w Dynowie

22.06 2013r     KSZTAŁCENIE ZAWODOWE TO DOBRY WYBÓR !

W dniu 21 czerwca 2013r. nastąpiło zakończenie pierwszej edycji 67 godzinnego kursu: kierowca – operator wózków jezdniowych napędzanych z bezpieczna wymianą butli gazowych i 42 uczniów z ostatnich klas 3 – letniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych i 4 – letniego Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych, technik informatyk otrzymało stosowne uprawniające zaświadczenia w trzech wersjach językowych (polskiej, angielskiej i niemieckiej) oraz zezwolenia imienne.          ..czytaj więcej..>>

16.06 2013r

     EGZAMINY POTWIERDZAJĄCE KWALIFIKACJE ZAWODOWE.

17.06.(poniedziałek) - odbędzie się pisemny egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe (klasy: 4TIa, 4TIb - technik informatyk, 4TPS -  technik pojazdów samochodowych i 4TH - technik handlowiec , oraz 3a Zasadnicza Szkoła Zawodowa  - mechanik pojazdów samochodowych).

18.06 (wtorek) - odbędzie się praktyczny egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe (klasy: 4TIa, 4TIb - technik informatyk).

19.06 (środa) - odbędzie się praktyczny egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe (klasy: 4TPS - technik pojazdów samochodowych i 4TH - technik handlowiec).

14.06 2013r.   UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA UCZNIÓW KLASY 3a ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ.

 

W dniu 14 czerwca 2013r. w auli szkolnej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów 3 – letniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie mechanik pojazdów samochodów (kl. 3a). Podczas uroczystości przez Dyrektora szkoły p. Halinę Cygan  i wychowawcę p. Marka Paściaka  zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły oraz dla wyróżniających się uczniów nagrody książkowe. W swoim wystąpieniu p. Dyrektor  Halina Cygan życzyła uczniom kończącym naukę powodzenia podczas egzaminów oraz w dalszym życiu osobistym, podziękowała także wychowawcy i wszystkim nauczycielom za włożony trud  w wychowanie i edukację tej grupy młodzieży.

Absolwenci podziękowali pięknymi kwiatami za wieloletni trud dydaktyczny i wychowawczy Dyrektorom szkoły p. Halinie Cygan i p. Stanisławowi Tymowiczowi, Wicedyrektorowi p. Piotrowi Zdebowi, kierownikowi szkolenia praktycznego p. Marcinowi Kałamuckiemu, a także swojemu wychowawcy p. Markowi Paściakowi.

 

14.06 2013r.   WYCIECZKA KLASY 1TI DO RZESZOWA I ŁAŃCUTA

 

 Uczniowie klasy 1TI wraz z opiekunami – wychowawczynią p. Bogusławą Pinkowicz i p. Haliną Rybą w dniu 13 czerwca 2013r. uczestniczyli w jednodniowej wycieczce. Trasa podróży wiodła do Rzeszowa i Łańcuta.   Wyjazd był nagrodą dla zespołu klasowego za zdobycie I miejsca w Szkolnym Konkursie „My też byliśmy dziećmi” w ramach XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Podkarpacka Tęcza”. 

Uczniowie obejrzeli pełen wartkiej akcji i zaskakujących zwrotów wydarzeń film w rzeszowskim kinie „Helios”, a następnie udali się do Muzeum – Zamku w Łańcucie.  Tutaj godne obejrzenia wnętrza jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce zrobiły wrażenie na wszystkich bez wyjątku uczestnikach wycieczki. Młodzież podziwiała także niezwykle interesującą kolekcję pojazdów konnych.  Uwieńczeniem  wycieczki był spacer po starym, malowniczym parku w stylu angielskim, otaczającym zespół pałacowy, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.   Pełni wrażeń, choć także zmęczeni pierwszoklasiści wrócili do Dynowa, obiecując, że za rok wybiorą się w dłuższą podróż.

                                                                                                                                                                                                              

11.06 2013r.  PIKNIK RODZINNY W DYLĄGOWEJ.

 

 

W dniu 9 czerwca 2013r. Grupa Sportowo - Taneczna „APLAUZ” w składzie: Monika Jamioł  - kl.1THL, Paulina Sieńko - kl.1THL, Bartłomiej Wnęk - kl.3TI i Dawid Lisik - kl. 1TPS na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkół nr 5 w Dylągowej Pana Grzegorza Marszałka zaprezentowała swoje umiejętności na  "Pikniku rodzinnym" w Dylągowej. Występ grupy spotkał się z bardzo miłym przyjęciem.

Opiekunem grupy jest Pani Alina Paściak.

 

 

 

 

 

Program obchodów uroczystości
50-lecia Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego  w Dynowie
19 października 2013

          

 

                  10:00  – Uroczysta Msza Święta, w kościele św. Wawrzyńca w Dynowie.

                 11:00 – Rejestracja i rozdanie plakietek uczestnikom uroczystości przy wejściu do szkoły.

                 11:30 – Część oficjalna

                 13:30 – Obiad dla zaproszonych i zgłoszonych osób.

                 14:00 –  Złożenie wiązanek kwiatów na grobach dyrektorów i pracowników szkoły.

     14:30 – Spotkania klasowe w grupach klasowych (pamiątkowe zdjęcia,  spacer po szkole,  wpis do pamiątkowej   księgi,  wspomnienia   przy filiżance kawy lub herbaty.

 

                           1. Uczestnictwo w uroczystościach oficjalnych i obiad - koszt dla jednego absolwenta - 50 PLN (w tym materiały   promocyjne i   wydawnicze,  plakietka, pamiątki, drobny poczęstunek).

                          2. Zgłoszenia telefoniczne (16) 65 21 045 lub zsz1dynow@poczta.onet.pl  do dnia 12 września 2013r.

           potwierdzone wpłatą na konto nr: BS Dynów: 04 9093 0007 2001 0000 0462 0003   z dopiskiem: koszty zjazdu

 

Szczegółowe informacje i kontakt: tel. 48 (16) 65 21 045 ~~ fax 48 (16) 65 21 043

email: zsz1dynow@poczta.onet.pl  ~~ strona internetowa: www.zsz1dynow.republika.pl ~~

18:00 -  Bal Absolwentów z udziałem greckiego zespołu "ZORBA" .

 

3. Koszt uczestnictwa w balu 130 PLN od osoby - wpłata na konto BS Dynów: 04 9093 0007 2001 0000 0462 0003 z dopiskiem: koszty  zabawy.

Zgłoszenia do dnia 12 września 2013r.,  :  zszbal@wp.pl ,  szczegóły tel. 886 649 634  (Zbigniew Duchniak)

 

             

Dyrektor szkoły informuje: 

 

11.06 2013r.   Program „Uczenie się przez całe życie”- LEONARDO DA VINCI - PROJEKTY MOBILNOŚCI  projekt: „Ekologia dobry trend w motoryzacji

      Z przyjemnością informuję, że zgodnie z decyzją Zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie opracowany przez naszą szkołę projekt pod nazwą: „Ekologia dobry trend w motoryzacji” dla grupy 15 uczniów z 4 letniego  Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych z innowacją pedagogiczną: „Nowoczesne technologie w obróbce skrawaniem” otrzymał dofinansowanie ze środków EFS – Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

3 – tygodniowy (od 05.05.2014r. do 23.05.2014r.) bezpłatny staż odbędzie w FIRMIE VITALIS  w Niemczech.  Będzie on realizowany przez  FRSE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach Programu Leonardo da Vinci będącego częścią Programu Uczenie się przez całe życie” w ramach projektu: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” .Podczas stażu uczniowie odbędą praktyki w zakładach branży motoryzacyjnej, salonach i zakładach samochodowych, natomiast w czasie wolnym odbędą wycieczki do Berlina, Drezna, Lipska. Do składania wniosków – podań o wyjazd na bezpłatny staż zostaną zaproszeni uczniowie klasy: 1TPS i 2TPS. Szczegóły zostaną podane we wrześniu 2013r.

 

 10.06.2013r.    II Olimpiada Informatyczna Oracle

W dniu 07.06.2013 r. na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odbyła się  II Olimpiada Informatyczna Oracle oraz Konferencja Oracle Academic Day. Naszą szkołę reprezentowali: Damian Prokop kl. 3TI i Jarosław Maślak kl. 3TIL pod opieką Pana Wojciecha Hamerli. Podczas konferencji, w dwóch sesjach wykładowych, prezentowane były referaty z zakresu technologii informatycznych Oracle, zabezpieczeń systemów informatycznych oraz nowinek komputerowych. Politechnika Rzeszowska z którą współpracujemy dąży do poszerzania wiedzy na temat najnowszych produktów i rozwiązań IT. Placówki uczestniczące w tym programie otrzymują licencje na edukacyjne wykorzystanie wybranych produktów z zakresu baz danych, systemów operacyjnych oraz tworzenia aplikacji, które uprawniają ich do instalacji i wykorzystania na własnych systemach komputerowych.

 

 7.06.2013r.   Wycieczka programowa uczniów Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych  do WSK –„PZL – Rzeszów”  w ramach projektu  

„Podkarpacie stawia na zawodowców”

   

 W dniu 7.06.2013r. klasa 1TPS (4-letnie technikum w zawodzie - technik pojazdów samochodowych z innowacją pedagogiczną: nowoczesne technologie w obróbce skrawaniem) pod opieką Pani Anny Fary i Pana Stanisława Tymowicza, uczestniczyła w lekcji wyjazdowej do WSK „PZL – Rzeszów” i Politechniki Rzeszowskiej w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców”. Projekt systemowy jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie  w porozumieniu z Powiatem Rzeszowskim, finansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

                                                                                                                                                                            ..czytaj więcej..>>

5.06 2013r. VI Powiatowy Konkurs z fizyki dla uczniów klas pierwszych „ Z fizyką za pan brat”.

 

 

 W dniu 5 czerwca 2013r. w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie VI edycji Powiatowego Konkursu z fizyki dla uczniów klas pierwszych „Z fizyką za pan brat”. II miejsce za prezentację przygotowaną pod opieką p. Piotra Zdeba zdobył Krzysztof Gudyka z kl. 1TI (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk). Organizatorem konkursu byli: doradca metodyczny p. Barbara Selwa i Zespół Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie. Uczniowi i opiekunowi gratulujemy!!!

 

 

 

5.06 2013r. Światowy Dzień Ochrony Środowiska

W dniu 5-go czerwca z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska odbył się szkolny konkurs wiedzy pn. „Z ekologią na Ty”, w którym udział wzięli uczniowie z klas 1TI, 3TI, 3TPS i 3TIL.Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia dotyczące ochrony przyrody, gleby, wody, powietrza, gospodarki leśnej , rolnej, promieniowania, gospodarowania odpadami itp. Czołowe miejsca w konkursie zajęli : I miejsce Krzysztof Gudyka  kl.1TI, II miejsce Tomasz Lech kl. 3TPS, III miejsce Wojciech Świst kl. 3TI. Koordynatorem konkursu była p. Honorata Mikoś. Zwycięzcom gratulujemy dużej wiedzy z zakresu ochrony środowiska i życzymy dalszych sukcesów

4.05.2013r.XX Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy  „Poznajemy Ojcowiznę”.

 

 4 czerwca 2013r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego XX Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego: „Poznajemy Ojcowiznę”. Praca konkursowa na temat: „Wojewódzki Konkurs Podkarpacka Tęcza  w Dynowie sposobem na poznanie pięknych barw kultury Podkarpacia” przygotowana przez: Jadwigę Kustrę, Wojciecha Śwista, Przemysława Urbana, Bartłomieja Wasieńko z kl. 3TI (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk)  zdobyła uznanie jury,  które przyznało jej I miejsce na etapie wojewódzkim i znalazła się na  etapie centralnym.

Nagrody i wyróżnienia laureatom poszczególnych kategorii konkursowych w imieniu Wojewody Podkarpackiego Pani Małgorzaty Chomycz - Śmigielskiej i swoim własnym wręczył Podkarpacki Kurator Oświaty Pan Jacek Wojtas. Uczniowie pracę konkursową przygotowali pod opieką Państwa  Anny  i Jarosława Molów. Organizatorem konkursu było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Uczniom i opiekunom gratulujemy !!!!

4.05.2013r.   Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur

 

 Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych , Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu byli jak co roku organizatorami Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Zadania rozwiązywało się drogą internetową. Po podsumowaniu i podliczeniu punktów zdobytych przez wszystkich uczestników okazało się, że wyróżnienie zdobył Krzysztof Gudyka z klasy 1TI (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk). Ucznia do konkursu przygotowała p. Renata Mazur, a szkolnym koordynatorem konkursu odpowiedzialnym za jego przeprowadzenie była p. Barbara Gierlach.

                                         Uczniowi i opiekunce gratulujemy !!!!

3.05.2013r.   Szkolne Prezentacje Artystyczne „SZPAK.

 

W dniu 2 czerwca 2013r. Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie był organizatorem Szkolnych Prezentacji Artystycznych „Szpak”.Naszą szkołę reprezentowały: Szkolna Grupa Artystyczna „Antrakt” (opiekunowie p. Anna i Jarosław Molowie) i Szkolna Grupa Sportowo – Taneczna – „APLAUZ” (opiekun p. Alina Paściak).

 

MAJ 2013

 

 

29.05 2013r.  FINAŁ WOJEWÓDZKI LICEALIADY W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ CHŁOPCÓW W RZESZOWIE.

 

 W dniu 28.05.2013r. w Rzeszowie na stadionie CWKS Resovia odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w lidze lekkoatletycznej. Wzięła w nich udział nasza drużyna chłopców, która w klasyfikacji końcowej zdobyła zaszczytne V miejsce.  Opiekunami uczniów są: p. Paweł Gierula i p. Marek Paściak – nauczyciele wychowania fizycznego.

                      Uczniom i opiekunom gratulujemy !!!!!!

 

28.05 2013r.   I MIEJSCE KRZYSZTOFA GUDYKI W ETAPIE WOJEWÓDZKIMMoja szkoła w Unii Europejskiej – edycja Akademia   Młodego Dyplomaty”.

 

W dniu 28 maja 2013r. w Podkarpackim Kuratorium Oświaty w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu „Moja szkoła w Unii Europejskiej – edycja Akademia Młodego Dyplomaty”. Z radością informujemy, że I miejsce w województwie podkarpackim zajęła praca przygotowana przez Krzysztofa Gudykę z klasy 1TI (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk), pod opieką p. Kingi Oleksy - Skubisz.

                                                                                                                                                                          ..czytaj więcej..>>

                                                                                                                                                                                       ..zobacz zdjęcia..>>

 

 

26.05 2013r. XIV Powiatowy Rajd Turystyczny zorganizowany w Beskidzie Niskim

 

W dniach 24.05.- 25.05.2013r. Starostwo Powiatowe w Rzeszowie było organizatorem XIV Powiatowego Rajdu Turystycznego zorganizowanego w Beskidzie Niskim. W programie rajdu znalazły się przede wszystkim dwie dłuższe wycieczki piesze: Szczawne – Rzepedka- Czystogarb oraz Lipowiec – Kamień – Wola Wyżna.

 Naszą szkołę reprezentowała 19 osobowa grupa uczniów oraz opiekunowie p. Paweł Gierula i p. Piotr Marcinek. Cała wyprawa była bardzo udana. 

 

 

24.05 2013r.   „OMNIBUS 2013” - kategoria matematyka.

W dniu 24 maja 2013 r. odbyła się w naszej szkole V edycja interdyscyplinarnego konkursu „OMNIBUS 2013 skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych z regionu Pogórza Przemysko - Dynowskiego. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy p. Dyrektor Haliny Cygan we współpracy z nauczycielami matematyki: p. Renatą Mazur (odpowiedzialna), p. Barbarą Gierlach i p. Barbara Ślemp. Drugi dzień konkursu poświęcony był matematyce,  w zmaganiach wzięło udział 48 uczestników z 9 szkół: Zespołu Szkół nr 1 w Bachórzu, Zespołu Szkół w Dynowie, Zespołu Szkół w Hłudnie, Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim, Zespołu Szkół nr 2 w Harcie, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Birczy, Zespołu Szkół w Łubnie, Publicznego Gimnazjum w Dubiecku, Publicznego Gimnazjum w Nienadowej. Do konkursu przygotowało uczniów 11 nauczycieli.   

                                                                                                                                                                                                                             ..czytaj więcej..>>

23.05 2013r. OMNIBUS 2013”   kategoria język angielski

 

W dniu 23 maja 2013 r. odbyła się w naszej szkole V edycja interdyscyplinarnego konkursu „OMNIBUS 2013 skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych z regionu Pogórza Przemysko - Dynowskiego. Konkurs  został zorganizowany z inicjatywy p. Dyrektor Haliny Cygan we współpracy z nauczycielami języka angielskieg: p. Magdaleną Wolańską i p. Kingą Oleksą - Skubisz. Pierwszy dzień konkursu poświęcony był językowi angielskiemu, a w zmaganiach wzięło udział 33 uczestników z 9 szkół: Zespołu Szkół w Dynowie, Zespołu Szkół w Hłudnie, Zespołu Szkół w Dydni, Zespołu Szkół im. A. Fredry w Nozdrzcu, Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim, Zespołu Szkół nr 2 w Harcie, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Birczy, Zespołu Szkół w Łubnie oraz Publicznego Gimnazjum w Dubiecku.                                                                                                                                                             ..czytaj więcej..>>

 

Polsko – Ukraiński Konkurs Fizyczny  „LWIĄTKO 2013”

 

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie  było po raz kolejny organizatorem Polsko – Ukraińskiego Konkursu Fizycznego „LWIĄTKO”.

W maju 2013r. nastąpiło podsumowanie konkursu w wyniku którego okazało się, że nasi uczniowie: Tomasz Lech z kl. 3TPS (4 – letnie Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych) uzyskał 106 punktów, tytuł „kaona” i nagrody książkowe. Natomiast Wojciech Świst z kl. 3TI (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk) uzyskał 81,25 punktów, tytuł „taona” i także nagrody książkowe

Organizatorzy konkursu ustanowili honorowe tytuły dla zwycięzców: „hiperon Ω” - dla osób, które otrzymały co najmniej 125 punktów,  „kaon” - dla osób, które otrzymały co najmniej 100 i mniej niż 125 punktów, „taon” - dla osób, które otrzymały co najmniej 75 i mniej niż 100 punktów. Nazwy te zostały zapożyczone od nazw cząstek elementarnych. Uczniów do konkursu przygotował: p. Piotr Zdeb.     Gratulujemy !!!!!

 

15.05 2013r.

PROGRAM  „Uczenie się przez całe życie”- LEONARDO DA VINCI - PROJEKTY MOBILNOŚCI . projekt: „Europejskie standardy  w motoryzacji

 

Leonardo da Vinci jest jednym z programów Unii Europejskiej skierowanym, m.in. do uczniów szkół średnich zawodowych. W jego ramach uczniowie mogą odbywać bezpłatne staże w zakładach, różnego rodzaju instytucjach w krajach należących do struktur unijnych. Warunkiem udziału jest znalezienie partnera w jednym z krajów Unii Europejskiej, który przyjmie uczniów na staż, przygotowanie odpowiedniego projektu i zaakceptowanie go przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie.  

                                                                                                                                                               ..czytaj więcej..>>

 

 

5.05 2013r    PROGRAM  „Uczenie się przez całe życie”- LEONARDO DA VINCI - PROJEKTY MOBILNOŚCI. projekt: „Europejskie standardy  w motoryzacji

 

W dniu 5.05.2013r. w godzinach porannych grupa 15 uczniów

z 4 letniego  Technikum   w zawodzie technik pojazdów samochodowych z innowacją pedagogiczną: „Nowoczesne technologie w obróbce   skrawaniem”    wyjechała ,   pod     opieką p. Agnieszki Kędzierskiej – nauczyciela języka niemieckiego, na 3 – tygodniowy (06.05.2013r. do 24.05.2013r.)  bezpłatny staż do Niemiec (Lipsk) w ramach projektu przygotowanego przez szkołę: „Europejskie standardy w motoryzacji”. Staż realizowany przez  FRSE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach Programu Leonardo da Vinci będącego częścią Programu Uczenie się przez całe życie” w ramach projektu: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” .

Podczas stażu uczniowie odbędą praktyki w zakładach branży motoryzacyjnej, salonach i zakładach samochodowych, natomiast w czasie wolnym odbędą wycieczki do Berlina, Drezna, Lipska.

 

4.05 2013r

   GRANT NAUKOWY DLA NAUCZYCIELA NASZEJ SZKOŁY.

 

Decyzją Narodowej Agencji Programu „Uczenie się przez całe życie” nauczycielka języka angielskiego z naszej szkoły p. Kinga Oleksa-Skubisz otrzymała grant naukowy na realizację projektu: Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej w ramach Programu Unii Europejskiej „COMENIUS”. Dzięki obszernej rekomendacji p. Dyrektor Haliny Cygan, p. Oleksa-Skubisz wyjedzie w lipcu 2013r. na 2-tygodniowy kurs metodyczny do Wielkiej Brytanii. Kurs odbywać się będzie na Uniwersytecie w Kent, Canterbury, w czasie wakacji letnich. Wartość grantu to prawie 13.000 zł. Na kursie przeznaczonym dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z całej Europy doskonalone będą umiejętności metodyczne i językowe. Wyjazd służy również promocji regionu Pogórza Dynowskiego, naszej szkoły oraz nawiązaniu kontaktów międzynarodowych w celu dalszej współpracy. Życzymy owocnej nauki!

 

KWIECIEŃ 2013

 

30.04 2013r    Zajęcia z Doradztwa Zawodowego” dla uczniów 4 – letniego Technikum  w zawodzie technik informatyk  w ramach projektu

                                                                                     „Podkarpacie Stawia na Zawodowców”

   

            W kwietniu 2013r. zainteresowani uczniowie (13 osób) z klasy 3TI (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk   z innowacją pedagogiczną: „Edukacja transgraniczna - administracja celna i bezpieczeństwo wewnętrzne”) w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” ukończyło 20 godzinne zajęcia z doradztwa zawodowego: Projekt systemowy jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w porozumieniu z Powiatem Rzeszowskim, finansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

                                                                                                                                                                                ..czytaj więcej..>>

28.04 2013r

   V EDYCJA KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO - OMNIBUS - 2013.

 

Konkurs interdyscyplinarny OMNIBUS 2013 odbędzie się w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie   w dniach  23 i 24 maja 2013r. (czwartek i piątek) o godz.9.oo.

Konkurs ma formę dwudniową :  w pierwszym dniu uczestnicy wezmą udział w konkursie z języka angielskiego, a w drugim dniu z części matematycznej .                                                  

                                                                                                           Regulamin ..>>pdf   ..>>doc

                                                                                                                       Karta zgłoszenia ..>>pdf   ..>>doc

                                                                                                            Tekst do pobrania  ..>>pdf 

 

 

 

26.04 2013r.    UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO  2012/2013 przez uczniów klas maturalnych.

 

 W dniu 26.04.2013r. w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2012/2013 przez uczniów klas maturalnych (4TH – wych. Pani Halina Mędzelowska - Słota, 4TIa- wych. Pani Beata Irzyk, 4TIb – wych. Pani Renata Mazur, 4TPS – wych. Pani Anna Mol). Uroczystość uświetnili zaproszeni Goście: Wicestarosta Rzeszowski Pan Marek Sitarz, Radny Rady Powiatu Rzeszowskiego Pan Aleksander Stochmal, Przewodniczący Radny Gminy Dynów Pan Tadeusz Paździorny, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Łucja Bachurska. Program artystyczny na tę okazję pod opieką Pani Honoraty Mikoś, Pani Aliny Paściak i Pani Kingi Oleksy – Skubisz przygotowali uczniowie klas młodszych, którzy wręczyli maturzystom drobne upominki. Jednym z elementów programu artystycznego była część patriotyczna, poświęcona 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pani Dyrektor Szkoły Halina Cygan w swoim wystąpieniu przedstawiła wyróżniających się maturzystów, a także życzyła im udanych wyborów życiowych, nawiązała także do wydarzeń 3 majowych.                                            

                                                                                                                                                                                                                              ..czytaj więcej..>>

26.04 2013r  XX MŁODZIEŻOWY KONKURS KRAJOZNAWCZY   " Poznajemy Ojcowiznę".

 

 W 2013r. został zorganizowany XX Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy: „Poznajemy Ojcowiznę”. Praca konkursowa na temat: „Wojewódzki Konkurs Podkarpacka Tęcza w Dynowie sposobem na poznanie pięknych barw kultury Podkarpacia” przygotowana przez: Jadwigę Kustrę, Wojciecha Śwista, Przemysława Urbana, Bartłomieja Wasieńko z kl. 3TI (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk)  zdobyła uznanie jury,  które przyznało jej I miejsce na etapie wojewódzkim i została zakwalifikowana do etapu centralnego. Uczniowie pracę konkursową przygotowali pod opieką Państwa  Anny  i Jarosława Molów.    Uczniom i opiekunom gratulujemy !!!

 

26.04 2013r   WYCIECZKA SZKOLNEJ GRUPY ARTYSTYCZNO-TEATRALNEJ ANTRAKT.

 

Żałujcie, że nie byliście z nami! Właśnie wróciliśmy z kolejnej ANTRAKTOWEJ wycieczki – było suuuper! Zgrana grupa, wspaniałe humory, śpiewy, piękna pogoda i fajna trasa- to musiało się udać!                                                                                                                           ..czytaj więcej..>>

                                                                                                                                                         ..zobacz zdjęcia..>>                                                                                                           

25.04 2013r

   KONKURS NA NAJLEPSZĄ GAZETKĘ SZKOLNĄ.

 

 

  W dniu 25 kwietnia 2013r. w Instytucie Filologicznym Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbył się finał konkursu „Na najlepszą gazetkę szkolną” wydawaną przez szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs składał się z dwóch części, na pierwszą należało przesłać 2 egzemplarze gazetki szkolnej, w tym 1 egzemplarz wydany w roku szkolnym 2012/2013. Natomiast w drugim etapie – finale konkursu, w którym wzięła udział Redakcja Gazetki Szkolnej „Elemencik” należało zaprezentować prezentację multimedialną dotyczącą „życia redakcji”.

Uczniom z Redakcji Gazetki Szkolnej „Elemencik” i opiekunom: p. Beacie Irzyk i p. Renacie Mazur dziękujemy za przygotowanie przepięknej prezentacji dotyczącej „życia redakcji”, kolejnych numerów gazetki oraz udziału w finale konkursu.

 

23.04 2013r.    Zajęcia „Profilaktyka raka piersi”  dla uczennic klas drugich i trzecich

 

W dniu 23.04.2013r. studentki Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej w Jarosławiu pod opieką p. Anny Dominik przeprowadziły dla uczennic klas drugich i trzecich zajęcia „Profilaktyka raka piersi”.  Formuła zajęć i ich tematyka spotkały się z dużym zainteresowaniem dziewcząt.  Kolejne spotkanie tym razem na temat udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej odbędzie się wkrótce. Za pomoc w zorganizowaniu w/w zajęć dziękujemy Władzom Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej w Jarosławiu.                                                                                                                                   ..zobacz ..>>

 

23.04 2013r      FINAŁ ETAPU WOJEWÓDZKIEGO XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej 2013.

  

 

W dniu 20.04.2013r. w auli Politechniki Rzeszowskiej odbył się finał etapu wojewódzkiego XXVIII Olimpiady   Wiedzy   Ekologicznej. Wziął   w   nim  udział  Tomasz  Lech z kl. 3TPS (4 – letnie Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych). Ucznia do etapu wojewódzkiego przygotowali:

 p. Honorata Mikoś i p. Ryszard Dymczak.

 

 

 

 

 

ZA SPONSOROWANIE I POMOC W ORGANIZACJI XIII EDYCJI KONKURSU PODKARPACKA TĘCZA „Młodzieńcze Podkarpacie”     

                                                                                                                                                               ..zobacz komu..>>  

19.04 2013r    POWIATOWA LICEALIADA W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ w BŁAŻOWEJ.

W dniu 19.04.2013r. w  hali sportowej w Błażowej odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce nożnej halowej. Drużyna naszej szkoły w składzie: Marcin Łuczyk – kl. 3TIL, Kamil Kurdziel – 1THL, Tomasz Hadam – kl. 3TPS, Krystian Pudysz – kl. 3TI, Dariusz Kucab – kl. 2TI, Mikołaj Wojdyło – kl. 1TI, Grzegorz Sokolik – kl. 3TIL, Wojciech Hnatko – kl. 2TIL, Dariusz Kasprowicz – kl. 2a  zdobyła II  miejsce.     Opiekunem uczniów jest p. Paweł Gierula – nauczyciel wychowania fizycznego.

 

             Uczniom i opiekunowi gratulujemy!!!

19.04 2013r    POWIATOWA LICEALIADA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

 

 

 

W Kamieniu Podlesiu odbyła się Powiatowa Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Z naszej szkoły wzięła w nich udział drużyna dziewcząt i drużyna chłopców. W klasyfikacji końcowej drużyna dziewcząt zdobyła II miejsce, a drużyna chłopców I miejsce. Opiekunami uczniów są p. Paweł Gierula i p. Marek Paściak. Uczniom i opiekunom gratuluje

 

 

 

18.04 2013r    WYNIKI XIII edycji konkursu PODKARPACKA TĘCZA pod hasłem „Młodzieńcze Podkarpacie”.

                                                                  

 XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza pod hasłem „Młodzieńcze Podkarpacie” w Zespole Szkół Zawodowych im.Kard.Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, odbyła się 18.04.2013 r. w dwóch etapach: rano od  godz.8.00 rozpoczął się konkurs recytatorski, a w południe, o godz. 12.00 nastąpił finał, którego głównym punktem było rozdanie nagród i wyróżnień oraz występy artystyczne.W podsumowaniu, swoje umiejętności zaprezentowali  laureaci konkursu recytatorskiego,  także wystąpili gościnnie  aktorzy teatru lalek w Rzeszowie, przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w Dynowie i szkolna grupa artystyczno-teatralna „ANTRAKT”. Do poszczególnych konkursów zgłosiło się 215 uczestników z 22 szkół.Galę konkursową prowadziła dyrektor szkoły Pani Halina Cygana, która oprócz zaprezentowania nagrodzonych i wyróżnionych uczestników  konkursów, serdecznie powitała zaproszonych gości i wszystkich,  którzy przybyli na konkurs.

                                                                                                                                                                                                   ..czytaj więcej..>>

                                                                                                                                                                                                                  ..zobacz wyniki..>>                        

16.04 2013r   DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, czyli program jednodniowych praktyk dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

  Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości z Warszawy była organizatorem kolejnego „Dnia Przedsiębiorczości” organizowanego pod patronatem Prezydenta RP. Jego celem jest przygotowanie młodzieży do świadomego wyboru drogi zawodowej i ścieżki edukacyjnej. W jego ramach w dniu 16 kwietnia 2013r. uczniowie naszej szkoły z klas: 1THL, 2TIL, 3TIL  (30 osób) pod opieką nauczycieli p. Elżbiety Kiszki, p. Anny Fary i p. Marii Szmul mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem miejscowych zakładów pracy, instytucji samorządowych m.in. Gminnej Spółdzielni „SCh” w Dynowie, Spółdzielni Inwalidów w Dynowie, Urzędu Gminy w Dynowie, Banku Spółdzielczego w Dynowie, PKO BP S.A, Oddział w Dynowie.

            Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w tego typu zajęciach i co roku cieszą się dużym zainteresowaniem.

14.04 2013r    UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU  „Europa – moje miejsce na Ziemi”.

 

11 kwietnia 2013 r. w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno – Ekonomicznej w Jarosławiu, w Instytucie Stosunków Międzynarodowych odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Europa – moje miejsce na Ziemi”. Uczeń naszej szkoły, Krzysztof Tuzyk za pracę „Polak obywatel Europy” otrzymał wyróżnienie specjalne, dyplom oraz nagrodę - tablet. Opiekunem merytorycznym ucznia była pani Beata Irzyk. Celem przeprowadzonego konkursu było kształtowanie postaw proeuropejskich oraz popularyzacja wiedzy o krajach europejskich, promowanie dziedzictwa Europy, rozwijanie kreatywności, uzdolnień publicystycznych oraz wrażliwości literackiej młodzieży.                              .. czytaj więcej ..

 

 

 

11.04 2013r  

    VI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI poświęcony twórczości ks. Jana Twardowskiego.

W dniu 11 kwietnia 2013r. Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim był organizatorem VI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego poświęconego twórczości ks. Jana Twardowskiego. Wzięli w nim udział: Jadwiga Kustra i Bartłomiej Wasieńko z kl. 3TI (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk). Jury doceniło prezentację Bartłomieja Wasieńko, przyznając mu II miejsce. Celem konkursu było, min. rozpowszechnienie twórczości ks. Jana Twardowskiego, promowanie sztuki żywego słowa w środowisku szkolnym, kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka.  Opiekunem uczniów jest Pani Anna Mol. Uczniowi i opiekunowi gratulujemy.

9.04 2013r     ZAPROSZENIE na XIII edycja konkursu PODKARPACKA TĘCZA pod hasłem „Młodzieńcze Podkarpacie”.

 

Konkurs w kategorii recytatorsko - inscenizacyjnej odbędzie się 18.04.2013r. (czwartek) w auli szkolnej (I piętro), o godzinie 8.00.

Gala konkursowa, połączona z ogłoszeniem wyników, wręczeniem dyplomów i nagród uczestnikom we wszystkich kategoriach, odbędzie się tego samego dnia tj. 18.04.2013r. (czwartek) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, około godz.12.00.          

19.04.2013r. (piątek) można będzie oglądać prace i wystawy pokonkursowe przez młodzież będącą pod opieką nauczyciela (po wcześniejszym zgłoszeniu w sekretariacie szkoły tel. 16 65 21 045).

 

 

8.04.2013r.   I miejsce Krzysztofa Gudyki w etapie wojewódzkim „Moja szkoła w Unii Europejskiej – edycja Akademia Młodego Dyplomaty”.

 

W dniu 8 kwietnia 2013r. Kuratorium Oświaty w Rzeszowie ogłosiło wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Moja szkoła w Unii Europejskiej – edycja Akademia Młodego Dyplomaty”- etap wojewódzki. Z radością informujemy, że I miejsce w województwie podkarpackim zajęła praca przygotowana przez Krzysztofa Gudykę z klasy 1TI (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk), pod opieką p. Kingi Oleksy - Skubisz.

                                                                                                                                                                                                  .. czytaj więcej ..

5.04 2013r.   ZAPROSZENIE NA " DNI OTWARTE" SZKOŁY.

5.04 2013r    FINAŁ 4.EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH.

W dniu 5 kwietnia 2013r. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbył się finał czwartej edycji konkursu o funduszach europejskich. Uczestnicy konkursu musieli opanować wiedzę dotyczącą polityki spójności, narodowej strategii spójności , programów operacyjnych, a także wykazać się dobrą znajomością Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Choć przyswojenie wiedzy z tak trudnego tematu, jakim są fundusze unijne nie jest łatwe, do czwartej edycji konkursu zgłosiła się rekordowa ilość uczniów. W końcowym etapie wojewódzkim o zwycięstwo walczyło jedynie 40 osób w tym uczeń naszej szkoły Rafał Dziaczyński z kl. 1TI  (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk). W ciągu niecałej godziny uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć na 25 pytań. Na przykład dotyczących takich pojęć jak: certyfikacja wydatków, konwergencja, albo efekt dźwigni. Ucznia do konkursu przygotowała p. Kinga Oleksa – Skubisz.

5.04 2013r   PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI LICEALIADY W AEROBIKU DZIEWCZĄT W KROŚNIE.

 

W dniu 5.04.2013r. w hali sportowej MOSiR w Krośnie odbył się Półfinał Wojewódzki Licealiady w aerobiku dziewcząt. Szkolna Grupa Sportowo – Taneczna „APALUZ” w składzie: Angelika Gołąb – kl. 3TIL, Ewa Kiełbasa – kl. 1THL, Jadwiga Kustra – kl. 3TI, Kamila Piróg – kl. 2TIL,  Lucyna Radoń – kl. 2TI, Paulina Sieńko – kl. 1THL zdobyła VI miejsce i cenne punkty do klasyfikacji końcowej.  Opiekunem „APLAUZU” jest p. Alina Paściak.

 

5.04 2013r  „Kurs Małej Księgowości” dla uczniów 4 – letniego Technikum w zawodzie technik logistyk  w ramach projektu  „Podkarpacie stawia na

                                                                                                      zawodowców”.

W dniu 27 marca 2013r. (10 osób) z klasy 3TIL 4 – letnie Technikum   w zawodzie technik logistyk z innowacją pedagogiczną: „Edukacja transgraniczna – administracja celna i bezpieczeństwo wewnętrzne”, realizowaną we współpracy z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji oraz Politechniką Rzeszowską)   w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” ukończyło 60 godzinny kurs podnoszący kwalifikacje zawodowe:„Kurs małej księgowości”.                                                                                                                                                                           .. czytaj więcej ..

 

 

 

MARZEC  2013

28.03 2013r.   „Zajęcia z Doradztwa Zawodowego” dla uczniów 3 – letniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych  

                                                                     w  ramach projektu  „Podkarpacie Stawia na Zawodowców”

 W dniu 28 marca 2013r. zainteresowani uczniowie (10 osób) z klasy 2a (3 – letnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych)  w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” ukończyło 20 godzinne zajęcia z doradztwa zawodowego: Projekt systemowy jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w porozumieniu z Powiatem Rzeszowskim, finansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.                                                                                                                                                                    ..czytaj więcej ..>>

 

27.03 2013r.    POWIATOWA LICEALIADA w piłce nożnej dziewcząt w Rzeszowie - Miłocinie.

 W dniu 27.03.2013r. w Rzeszowie - Miłocinie odbyła się w Powiatowa Licealiada w piłce nożnej dziewcząt. Drużyna naszej szkoły w składzie: Joanna Baran, Kamila Piróg, Karolina Rączka, Aleksandra Starzak, Ewa Kiełbasa, Agnieszka Kocaj, Magdalena Hus, Karolina Wojdyło, Jadwiga Kustra, Marlena Wojnarowicz, po zaciętej walce zdobyła III miejsce.  Opiekunem uczniów jest p. Paweł Gierula – nauczyciel wychowania fizycznego. Uczniom i opiekunowi gratulujemy !!!!

 

27.03 2013r   KONKURS  „EUROPA – MOJE MIEJSCE NA ZIEMI” – wyróżnienie specjalne dla ucznia naszej szkoły.

 Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno – Ekonomiczna w Jarosławiu zorganizowała dla uczniów klas maturalnych konkurs literacki „EUROPA – MOJE MIEJSCE NA ZIEMI”. W konkursie tym wziął udział uczeń naszej szkoły z klasy 4 TIa – Krzysztof Tuzyk, który pod kierunkiem pani Beaty Irzyk przygotował pracę pt. „Polak obywatel Europy”. Praca ta została wysoko oceniona przez jury konkursowe, które przyznało uczniowi wyróżnienie specjalne, nagrodę – tablet oraz wyjazd do Sejmu RP.                                                                                                                                                    ..czytaj więcej ..>>

 

22.03 2013r    ZAJĘCIA Z DORADZTWA ZAWODOWEGO w ramach projektu  „Podkarpacie stawia na zawodowców”.

W dniu 22 marca 2013r. zainteresowani uczniowie (10 osób) z klasy 3TPS  (4 – letnie Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych z innowacją pedagogiczną: „Nowoczesne technologie w obróbce skrawaniem”) w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” ukończyło 20 godzinne zajęcia z doradztwa zawodowego: Projekt systemowy jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie  w porozumieniu z Powiatem Rzeszowskim, finansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.                                                                               ..czytaj więcej ..>>

 

22.03 2013r     SZKOLNY KONKURS pod hasłem:” Samochodem w dorosłe życie”.

W dniu 15 marca 2012r. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie był organizatorem III edycji Szkolnego Konkursu pod hasłem: „Samochodem w dorosłe życie”, zamierzeniem organizatorów było kształcenie i rozwijanie zainteresowań motoryzacyjnych wśród uczniów, popularyzacja przepisów ruchu drogowego wśród młodzieży, stworzenie uczniom możliwości rywalizacji i wyróżnienia się na forum szkół, badanie i monitoring uzdolnień uczniów w obszarze motoryzacji.                                                                                                            ..czytaj więcej ..>>

 

21.03.2013r    MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "Kangur".

 

 

W dniu 21 marca 2013r. Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy  i Nauk Matematycznych z Torunia było jak co roku organizatorem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Wzięli w nim udział: w kategorii „Junior” – Krzysztof Gudyka i Rafał Dziaczyński z kl. 1TI (opiekun p. Renata Mazur)  oraz  w kategorii „Student”  - Tomasz Lech z kl. 3TPS (opiekun p. Barbara Gierlach). Wyniki poznamy w terminie późniejszym.  Zadania rozwiązywało się drogą internetową.

 

 

 

20.03.2013r   SZKOLNY KONKURS WIELKANOCNY.

 

W miesiącu marcu 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego został zorganizowany „Szkolny Konkurs Wielkanocny”. Głównym celem konkursu było kultywowanie wśród uczniów tradycji narodowych i zwyczajów ludowych związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych, umożliwienie uczniom ukazania swoich zdolności artystycznych i twórczych, zachęcanie do rozwijania swoich zainteresowań i pasji.                                                                                                                                                                                                  ..czytaj więcej ..>>

20.03.2013r   POWIATOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO – kolejny sukces naszego ucznia.

 

W dniu 19 marca 2013r. w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Dynowie odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego.        

                                                                                                                                                                                                  ..czytaj więcej ..>>

 

 

7.03.2013r  Wyniki konkursu EUROPA - MOJE MIEJSCE NA ZIEMI

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa o wynikach konkursu "Europa - moje miejsce na Ziemi", który ogłosiliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Zgodnie z regulaminem ocenie podlegały prace uczniów klas maturalnych. Głównej nagrody nie przyznano, natomiast wyróżniono prace pięciu osób. Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:
Wyróżnienie specjalne za najbardziej oryginalną pracę pt.: „Polak obywatel Europy" przyznano Krzysztofowi Tuzykowi, uczniowi Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie 
(opieka naukowa Pani Beata Irzyk - nagroda: tablet i wyjazd do Sejmu RP) ...pełny tekst..>>

 

14.03.2013r. „KURS MAŁEJ KSIĘGOWOŚCI” dla uczniów 4 – letniego Technikum w zawodzie technik logistyk  w ramach projektu  „Podkarpacie stawia na 

                    zawodowców”.

 

Od 08 marca 2013r. zainteresowani uczniowie (10 osób) z klasy 3TIL (4 – letnie Technikum w zawodzie technik logistyk z innowacją pedagogiczną: „Edukacja transgraniczna – administracja celna i bezpieczeństwo wewnętrzne”, realizowaną we współpracy z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji oraz Politechniką Rzeszowską) uczestniczą w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” w 60 godzinnym kursie podnoszącym kwalifikacje zawodowe: „Kurs małej księgowości”.                                                                                                                                    ...czytaj więcej..>>          

                                                                                                                              

14.03.2013r  POWIATOWY KONKURS " GLORIA VICTIS"  w 150. rocznicę Powstania Styczniowego.

 

 

 

W dniu 13 marca 2013r. Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim był organizatorem Powiatowego Konkursu „Gloria victis” w 150. rocznicę Powstania Styczniowego. Wziął w nim udział Korneliusz Ciurkiewicz z kl. 2TIL (4 – letnie Technikum w zawodzie technik logistyk), który zdobył III miejsce. Ucznia do konkursu przygotował p. Jarosław Mol. ...czytaj więcej..>>

 

 

8.03.2013r   III EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU' pod hasłem  „Samochodem w dorosłe życie”.

 

 

III edycja Szkolnego Konkursu Samochodowego pod hasłem „Samochodem w dorosłe życie” odbędzie się dnia: 15.03.2013r. w auli szkolnej o godz. 9.00. Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału

                                                                                                                                                                                          ..wiecej na afiszu..>>

 

 

8.03.2013r   KURS OBSŁUGI KAS FISKALNYCH.

W dniach 5 - 6 marca 2013r. w czytelni szkolnej odbył się dla zainteresowanych uczniów (6 osób) kurs obsługi kas fiskalnych. Kursanci uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, podczas których nauczyli się dokonywać sprzedaży towarów i usług według pozycji cennika, sprzedaży za pomocą kodów PLU i kodów kreskowych, korekty dowolnej pozycji na paragonie, anulowania całego paragonu, pracy na kasie w systemie zmianowym, drukowania raportów fiskalnych i niefiskalnych.                                                                                                           . czytaj więcej ..

 

7.03.2013r     PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY DLA UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH.

 

 

W  dniu 8 marca 2013r. uczniowie 4 klas ( 4 – letnie Technikum w zawodzie: technik handlowiec, technik  informatyk,  technik pojazdów samochodowych) przystąpią do  próbnego  egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Jest to kolejna próba przed właściwym egzaminem maturalnym w maju 2013r.

 Życzymy powodzenia i połamania piór !!!!!!

 

6.03.2013r    III EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNO -  LOGICZNEGO„POTYCZKI LOGICZNE

 

W dniu 05 marca 2013r. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie był gospodarzem III edycji Powiatowego Konkursu Matematyczno – Logicznego pod hasłem: „Potyczki Logiczne”, zamierzeniem organizatorów było kształcenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów, popularyzacja matematyki wśród młodzieży, stworzenie uczniom możliwości rywalizacji i wyróżnienia się na forum szkół, badanie i monitoring uzdolnień uczniów w obszarze matematyki, współpraca z placówkami szkolnymi o podobnym typie kształcenia. .. czytaj więcej ..

 

 

4.03.2013r Rejonowa Licealiada w piłce koszykowej dziewcząt

 

W dniu 04 marca 2013r. w Leżajsku odbyła się Rejonowa Licealiada w piłce koszykowej dziewcząt. Drużyna naszej szkoły w składzie: Marlena Wojnarowicz, Joanna Baran,   Dominika Słoninka, Dominika Bąk, Kamila Piróg, Karolina Wojdyło, Karolina Rączka, Monika Bacza, Sabina Pantoł, Justyna Toczek  zdobyła III miejsce.   Opiekunem drużyny jest p. Piotr Marcinek – nauczyciel wychowania fizycznego.  Uczniom i opiekunowi gratulujemy !!!!!

 

LUTY  2013

 

26.02.2013r   XIII EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU  Podkarpacka Tęcza pod hasłem „Młodzieńcze Podkarpacie”.

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Dynowie uprzejmie informuje, że w dniu18 kwietnia 2013r., organizuje XIII edycję Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza pod hasłem „Młodzieńcze  Podkarpacie”. Szczegółu konkursu zawarte są w regulaminie..>>Regulamin konkursu......karta zgłoszenia..>>

Natomiast dodatkowe informacje można uzyskać za pośrednictwem sekretariatu szkoły (osoby odpowiedzialne: dyrektor p. Halina Cygan i p. Anna Mol),  tel. (16) 652 10 45 albo email: dynowzsz@poczta.onet.pl lub zsz1dynow@poczta.onet.pl.

 

                      Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i gali konkursowej.  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Organizatorzy  

 

26.02.2013r    "PODKARPACIE STAWIA NA ZAWODOWCÓW" - Kurs obsługi kas fiskalnych – szansą na dobre zatrudnienie !!!!

 

 W dniach 25 - 26 lutego 2013r. w czytelni szkolnej odbył się dla zainteresowanych uczniów (8 osób) kurs obsługi kas fiskalnych. Kursanci uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, podczas których nauczyli się dokonywać sprzedaży towarów i usług według pozycji cennika, sprzedaży za pomocą kodów PLU i kodów kreskowych, korekty dowolnej pozycji na paragonie, anulowania całego paragonu, pracy na kasie w systemie zmianowym, drukowania raportów fiskalnych i niefiskalnych. Uczniowie powtórzyli sobie również zagadnienia związane z ustawą o podatku od towarów i usług, podatku akcyzowym, a także te związane z przepisami prawnymi, obowiązującymi kasjerów podczas obsługi urządzeń fiskalnych.

      Szkolenie było prowadzone przez OHP – Podkarpacką Wojewódzką Komendę  w Rzeszowie i zakończyło się egzaminem w formie testu i zadań praktycznych. Po pomyślnym zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymali zaświadczenia na drukach MEN, wyrażając jednocześnie zadowolenie z udziału w kursie, dzięki któremu zwiększyli własne szanse po ukończeniu szkoły na  lepsze zatrudnienie.

15.02.2013r    LAN PARTY II EDYCJA.

 

 

W dniach 21 i 22 lutego 2013r.(czwartek i piątek) odbędzie się dla uczniów gimnazjów Pogórza Przemysko-Dynowskiego, turniej "LAN PARTY II EDYCJA". Informacja o zapisach na stronie www.lanparty.letu.pl.

 

 

 

 

 

14.02.2013r Zajęcia z Doradztwa Zawodowego dla uczniów 4 – letniego Technikum  w zawodzie technik logistyk w ramach projektu  „Podkarpacie Stawia

                                                                                                                                                                                na Zawodowców”

  Podczas kursu uczniowie zdobyli dodatkowe umiejętności i pogłębili swoją wiedzę, m.in. na temat: ocena własnych zdolności i możliwości, przygotowanie do wejścia na rynek pracy (autoprezentacja, przygotowanie i prowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej, pisanie pism intencyjnych, metody radzenia sobie ze stresem).

.. czytaj więcej ..

 

14.02.2013r„Ferie na sportowo” Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły.

 

 Zwycięzcą turnieju i Puchar Dyrektora otrzymała drużyna Gimnazjum z Dylągowej (opiekun Piotr Sarnicki), II miejsce drużyna Gimnazjum z Dynowa (opiekun Damian Chudzikiewicz), III miejsce drużyna Gimnazjum z Bachórza (opiekun Lucyna Stochmal), wszystkie drużyny i ich opiekunowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

.. czytaj więcej ..

 

 13.02.2013r.   „Ferie na sportowo” Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły.

      W dniu 13.02.2013r. odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły. Udział w nim wzięli uczniowie (6 drużyn) z Gimnazjum w: Bachórzu, Dylągowej, Dubiecku, Izdebkach, Jaworniku Polskim oraz uczniowie naszej szkoły, które podzielono na dwie grupy, mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

.. czytaj więcej ..

 

12.02.2013r.    "MOJA WIZJA NOWEJ SZKOŁY" .

Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego informuje, że w dniu 07.02.2013 r. odbyło się posiedzenie jury ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli na refleksję "Moja wizja nowej szkoły".Jury w składzie: Ewa Łupińska, Bożena Jolanta Chodyniecka, Maria Lisowska, Maria Korzeniecka, Elżbieta Babicz, Kamilla Przychodzień zadecydowało o przyznaniu I miejsca pracy pani Mirosławy Żołny z PG 2 w Żukowie oraz wyróżnień: panu Radosławowi Brzyskiemu z PG w Trawnikach, pani Marcie Zuzannie Żach z Gimnazjum w Osiecku i pani Kindze Oleksa- Skubisz z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie.

 

http://www.modm.bialystok.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1226:qmoja-wizja-nowej-szkoyq&catid=9:na-stron-gown

12.02.2013r.   „FERIE NA SPORTOWO” Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Szkoły.

 

W tym roku odbyły się turnieje: piłki nożnej halowej chłopców, piłki siatkowej dziewcząt i chłopców, ponadto uczniowie mogli rywalizować przy stołach tenisowych, jak również brać udział w zajęciach sportowo - tanecznych. 

.. czytaj więcej ..

 

7.02.2013r.     „FERIE NA SPORTOWO” zaproszenie

 

Ferie na sportowo odbędą się w dniach 12 - 14.02.2013r. Szczegóły na afiszu.

 

 

 

 

 

 

7.02.2013r.   Nowa pomoc dydaktyczna samochód do nauki jazdy „Hyundai i20”w ramach projektu„Podkarpacie stawia na zawodowców”

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie od 50. lat prowadzi kształcenie zawodowe w zakresie branży mechanicznej - samochodowej, prowadzenie edukacji w  tym  kierunku  wymaga sporego  zaplecza technicznego,  pomocy  dydaktycznych i sprzętu, a także wsparcia ze strony zakładów, firm branży motoryzacyjnej, Organu Prowadzącego – Powiatu Rzeszowskiego, a także środków z funduszy unijnych.

.. czytaj więcej ..

 

 7.02.2013r. PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI LICEALIADY W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT.

 

W dniu 6.02.2013r. w Gimnazjum w Żurawicy odbył się Półfinał Wojewódzki Licealiady w unihokeju dziewcząt. Drużyna naszej szkoły w składzie:  Marlena Wojnarowicz, Joanna Baran, Jadwiga Kustra, Dominika Słoninka, Dominika Bąk, Kamila Piróg, Karolina Wojdyło, Karolina Rączka,  Ewa Kiełbasa, Sabina Pantoł, Aleksandra Starzak zdobyła V miejsce.  Opiekunem drużyny jest p. Paweł Gierula – nauczyciel wychowania fizycznego. 

                                                                  Uczniom i opiekunowi gratulujemy !!!!!

 

 

5.02.2013r.Spektakl teatralny „Damy i huzary”

  

 

W dniu 5 lutego 2013r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyli w Domu Strażaka w Dynowie w spektaklu teatralnym "Damy i Huzary" autorstwa słynnego komediopisarza Aleksandra Fredry w wykonaniu Zespołu Teatralnego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Dynowie.

 

 

 

 

5.02.2013r. Udział Samorządu Uczniowskiego w akcji charytatywnej Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „POMÓŻ I TY” z Gdyni

 

          

  Samorząd Uczniowski działający w naszej szkole pod opieką Pani Honoraty Mikoś przystąpił po raz kolejny do akcji charytatywnej Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „POMÓŻ I TY” z Gdyni  pod hasłem „SZKOŁO POMÓŻ I TY”. Celem akcji była zbiórka funduszy na rzecz podopiecznych fundacji. Za podjęte działania nasi uczniowie otrzymali zaszczytny specjalne podziękowanie i tytuł MECENASA Fundacji „Pomóż i Ty”.

            Gratulujemy i dziękujemy !!!!

 

 

2.02.2013r.  PODZIĘKOWANIE ZA 21.FINAŁ WOŚP.

 

 

Przesyłamy gorące podziękowania od całej naszej Fundacji za udział w 21.finale WOŚP. Dziękujemy za wytrwałość, energię, radość i optymizm, które są w nas wszystkich. Będziemy mogli kupić sprzęt medyczny ratujący życie i leczący wiele osób, ale także będziemy mogli podzielić się wiarą, że ludzie mogą być piękni, wspaniałomyślni, pomocni i pełni przyjacielskiego ducha. Finały Orkiestry weszły w trzecią dekadę wyjątkowym tematem i dzięki ogromnej energii wszystkich Polaków pomogą rozwiązać wiele problemów. Dziękujemy za każdy odruch przyjaźni, miłości i …. muzyki.

 

 

 

2.02.2013r.Półfinał Wojewódzki Licealiady w unihokeju chłopców.

 

W dniu 1.02.2013r. w Zespole Szkół w Kamieniu odbył się Półfinał Wojewódzki Licealiady w unihokeju chłopców. Drużyna naszej szkoły w składzie: Kamil Kaszycki, Marcin Łuczyk,  Grzegorz Sokolik, Tomasz Hadam, Marek Król, Dariusz Kucab, Kamil Kurdziel, Krystian Pudysz, Robert Sabat, Aleksander Szmulik, Dawid Wnęk zdobyła III miejsce.   Opiekunem drużyny jest p. Marek Paściak – nauczyciel wychowania fizycznego.

              Uczniom i opiekunowi gratulujemy !!!!!

2.02.2013r.   Jubileusz 15 – lecia powstania Szkolnej Grupy Artystyczno – Teatralnej „Antrakt”.

 

Szkolna Grupa Artystyczno – Teatralna „ANTRAKT” w dniu 1 lutego 2013r. obchodziła jubileusz 15 – lecia istnienia. Zespół ten został założony w lutym 1998r. w dużym stopniu z inicjatywy uczniów i Państwa Anny i Jarosława Molów, którzy są opiekunami grupy od początku istnienia.

 .. czytaj więcej ..

zobacz zdjęcia..>>

 

 

STYCZEŃ  2013

 

28.01.2013r.VII Powiatowy  Konkurs Plastyczny: „Jestem OK!- nie palę” w Rzeszowie.

 

    Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie był organizatorem VII Powiatowego Konkursu Plastycznego: „Jestem OK ! – nie palę”.

Po ocenie komisji konkursowej okazało się, że wyróżnienie zdobyła praca Iwony Szałęgi z kl. 1TI (opiekun p. Honorata Mikoś) i Kamila Wojnarowicza z kl. 4TIb (opiekun p. Halina Ryba). Wszyscy laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody ufundowane przez: Wicestarostę Rzeszowskiego i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie.

24.01.2013r.    UCZNIOWIE KLAS CZWARTYCH ZAPRASZAJĄ.

 

 

W dniu 25.01.2013r.( piątek) o godzinie 16.00, w auli szkolnej zostanie zaprezentowany program studniówkowy.  Uczniowie klas czwartych zapraszają, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców oraz  chętnych z innych klas, do obejrzenia tego występu.

22.01.2013r.    ZAPROSZENIE GRUPY ARTYSTYCZN0-TEATRALNEJ "ANTRAKT".

 

Uroczystość 15-tego jubileuszu powstania ANTRAKTU" odbędzie siĘ 1 lutego 2013r. o godzinie 16.30 w auli szkolnej.

zobacz zaproszenie..>>

 

 

21.01.2013r.   XVI  Młodzieżowy Konkurs Kolęd i Pastorałek w Dynowie.

 

 

W dniu 20.01.2013r. Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie i Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Regionu Dynowskiego – Towarzystwo Przyjaciół Dynowa byli organizatorami XVI Młodzieżowego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

W rywalizacji konkursowej w kategorii soliści wzięła udział Karolina Szpak z kl. 1THL (akompaniament Mateusz Paździorny z kl. 4TIa), która zdobyła „Brązową bombkę”, natomiast w kategorii zespoły wystąpili: Karolina Szpak z kl. 1THL i Szymon Ryba z kl. 2a (akompaniament Mateusz Paździorny z kl. 4TIa), którzy również zdobyli „Brązową bombkę”. Uczniom i opiekunom Państwu Annie i Jarosławowi Mol gratulujemy !!!!

 

20.01.2013r Widowisko jasełkowe w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Łubnie. 

             

W dniu 20.01.2013r. w Kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Łubnie odbyło się, już tradycyjnie, Misterium Bożonarodzeniowe w tym roku zatytułowane: „Betlejemska zgoda”. Widowisko jasełkowe zaprezentowane przez Szkolną Grupę Artystyczno – Teatralną „Antrakt” pod opieką Państwa Anny i Jarosława Molów, spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem zgromadzonych mieszkańców wsi Łubno.  

 

 

18.01.2013r .Spotkanie uczniów klas maturalnych z przedstawicielami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

 

W dniu 17 stycznia 2013r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych (4TH, 4TIa, 4TIb, 4TPS) z przedstawicielami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Tematem spotkania była oferta edukacyjna uczelni na rok akademicki 2013/2014. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bazą dydaktyczną, ofertą edukacyjną zajęć obowiązkowych i dodatkowych, czyli z tym wszystkim co przyszłemu studentowi będzie potrzebne. Należy dodać, że Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie od 2008r. współpracuje z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie przy realizacji innowacji pedagogicznej: „Obsługa ruchu turystycznego”

16.01.2013r.  OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O PAŃSTWIE I PRAWIE.

 

 

W dniu 16.01.2013r. odbył się w II Stopień Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie organizowanej po raz IV przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji Przemyśl - Rzeszów . Na rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań jednokrotnego wyboru oraz 6 pytań problemowych uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli 120 minut.

.. czytaj więcej ..

 

 

14.01.2013r.   21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dynowie.

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie po raz pierwszy w Dynowie zorganizował sztab Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do współpracy przy organizacji 21. Finału został zaproszony Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie.  

.. czytaj więcej ..

 

10.01.2013r.   V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS BOŻONARODZENIOWY pod hasłem: „Radosne święta – twórcze święta”.

 

W dniu 10 stycznia  2013r.Liceum  Ogólnokształcące im. Komisji  Edukacji  Narodowej w Dynowie zorganizowało V Międzyszkolny Konkurs Bożonarodzeniowy pod hasłem: „Radosne święta – twórcze święta” w kategorii: plastycznej (wykonanie pracy przestrzennej inspirowanej szopką betlejemską) i  dziennikarsko – literackiej.                                                                                                                                    .. czytaj więcej ..

 

9.01.2013r. Próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla uczniów Technikum

 

W  dniu 8 stycznia 2013r. uczniowie klas: 4TH, 4TIa, 4TIb, 4TPS (4 – letnie Technikum w zawodzie: technik handlowiec, technik informatyk, technik pojazdów samochodowych) rozpoczęli próbne egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Tego dnia odbył się etap pisemny dla wszystkich zawodów, a w dniach od 9 do 11 stycznia 2013r. odbędzie się etap praktyczny dla poszczególnych zawodów.

 Jest to pierwsza próba przed właściwym egzaminem zawodowym w czerwcu 2013r.

 

 

 

7.01.2013r.   SPOTKANIE UCZNIÓW TECHNIKUM w zawodzie technik pojazdów samochodowych z Prezesem WSK – „PZL – Rzeszów”  Panem Markiem Dareckim.

 

W dniu 7.01.2013r. w auli szkolnej odbyło się  spotkanie  uczniów z klas: 1TPS, 2TPS, 3TPS, 4TPS z  4 – letniego Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych z innowacją pedagogiczną: „Nowoczesne technologie w obróbce skrawaniem” z Prezesem WSK – „PZL – Rzeszów” Panem Markiem Dareckim.                                                                                                                                                                                    .. czytaj więcej ..

 

7.01.2013r.   MISTERIUM BOŻONARODZENIOWE w Kościele przy ul Bartkówka

 

W dniu 6.01.2013r. w Kościele parafialnym pod wezwaniem św. Bartłomieja Dynowie - Bartkówce odbyło się, już tradycyjne Misterium Bożonarodzeniowe w tym roku zatytułowane: „Betlejemska zgoda”. Widowisko jasełkowe zaprezentowane przez Szkolną Grupę Artystyczno – Teatralną „Antrakt” pod opieką Państwa Anny i Jarosława Molów, spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem zgromadzonych mieszkańców osiedla Bartkówka i nie tylko.  

 

4.01.2013r.   NOWOROCZNY TURNIEJ  w piłce nożnej halowej chłopców w Błażowej.

 

 

W dniu 4.01.2013r. w Zespole Szkół w Błażowej odbył się Noworoczny Turniej w piłce nożnej halowej chłopców o puchar Dyrektora szkoły.

Drużyna naszej szkoły w składzie: Kamil Kaszycki, Marcin Łuczyk, Grzegorz Sokolik, Mateusz Gierula, Dariusz Kucab, Tomasz Hadam, Wojciech Hnatko, Dariusz Kasprowicz, Kamil Kurdziel, Mikołaj Wojdyło po wspaniałym turnieju zdobyła I miejsce. Opiekunem uczniów jest p. Paweł Gierula – nauczyciel wychowania fizycznego.

 

                                      Uczniom i opiekunowi gratulujemy !!!!

4.01.2013r.   MISTERIUM BOŻONARODZENIOWE DLA PRZEDSZKOLAKÓW.

 W dniu 3.01.2013r. w auli szkolnej dla dzieci i wychowawców na czele z Panią Dyrektor Marią Biernasz z Przedszkola Miejskiego w Dynowie odbyło się już tradycyjne Misterium Bożonarodzeniowe w tym roku zatytułowane: „Betlejemska zgoda”. Widowisko jasełkowe zaprezentowane przez Szkolną Grupę Artystyczno – Teatralną „Antrakt” pod opieką Państwa Anny i Jarosława Molów, spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci, które już zapowiedziały, że przyjdą za rok. Największą atrakcją był „Miś”, który rozdawał słodkie prezenty i z którym dzieci wykonały pamiątkowe fotografie.

 

 

Dyrekcja ZSzZ w Dynowie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie  mają zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w uroczystym 21. FINALE Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem   „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”.

 Impreza rozpocznie się 13 stycznia 2013 r. o godz. 1400 w auli ZSzZ  w Dynowie, a zakończy się tradycyjnym „Światełkiem do nieba” koło Domu Strażaka w Dynowie.

szczegółowy program..>>

 

GRUDZIEŃ  2012

31.12.2012r.

    „KURS PODSTAW CNC z wykorzystaniem systemu ZERO – OSN”dla uczniów 4 – letniego Technikum w zawodzie   technik pojazdów samochodowych  w ramach

                      projektu  „Podkarpacie stawia na zawodowców”.

   

W dniu 31 grudnia 2012r. zainteresowani uczniowie (10 osób) z klasy 4TPS  (4 – letnie Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych z innowacją pedagogiczną: „Nowoczesne technologie w obróbce skrawaniem”) w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” ukończyło 60 godzinny „Kurs podstaw CNC z wykorzystaniem systemu ZERO– OSN”.         

                                                                                                                                                                                        .. czytaj więcej ..

 

0.12.2012r.  „ ZAJĘCIA  WYRÓWNAWCZE  SPECJALISTYCZNE z  zakresu nowoczesnej diagnostyki samochodowej” dla uczniów  3-letniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej

                                              w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych  w ramach projektu  „Podkarpacie stawia na zawodowców”.

      

         

 W dniu 21 grudnia 2012r. 8 uczniów z klasy 3a (3 – letnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych) w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” ukończyło 20 godzinne  „Zajęcia wyrównawcze specjalistyczne z zakresu nowoczesnej diagnostyki samochodowej” w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” .

.. czytaj więcej ..

28.12.2012r.   „ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE SPECJALISTYCZNE.... dla uczniów 4 – letniego Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych  

w ramach projektu  w ramach projektu  „Podkarpacie stawia na zawodowców”

 

W dniu 20 grudnia 2012r. (8 osób) z klasy  w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” ukończyło 20 godzinne „Zajęcia wyrównawcze specjalistyczne  z zakresu nowoczesnych systemów elektronicznych zastosowanych w pojazdach samochodowych”.

.. czytaj więcej ..

   

28.12.2012r.    Kurs spawania metodą MIG/MAG” dla uczniów 3 – letniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych  w ramach 

                                        projektu  „Podkarpacie stawia na zawodowców”

 

W dniu 21 grudnia 2012r. zainteresowani uczniowie  (7 osób) z klasy 3a (3 – letnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych) w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” ukończyło 150 godzinny kurs podnoszący kwalifikacje zawodowe: „Kurs spawania metodą MIG/MAG”.

.. czytaj więcej ..

27.12.2012r.   „DODATKOWE ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE z zakresu grafiki komputerowej: wektorowej, rastrowej i 3D”dla uczniów 4–letniego Technikum w zawodzie technik informatyk  w ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”

   

W dniu 18 grudnia 2012r. (8 osób) z klasy 3TIL (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk z innowacją pedagogiczną: „Edukacja transgraniczna- administracja celna i bezpieczeństwo wewnętrzne”) w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” ukończyło 20 godzinne Dodatkowe zajęcia wyrównawcze z zakresu grafiki komputerowej: wektorowej, rastrowej i 3D”.

.. czytaj więcej ..

21.12.2012r.   MISTERIUM BOŻONARODZENIOWE – „Betlejemska zgoda.

 

 

W  dniu 21 grudnia 2012r. w auli szkolnej odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników i uczniów. Misterium Bożonarodzeniowe zatytułowane: „Betlejemska zgodapod kierunkiem Państwa Anny i Jarosława Molów zaprezentowała nasza Szkolna Grupa Artystyczno – Teatralna „Antrakt”.

.. czytaj więcej ..

21.12.2012r. "ZAJĘCIA Z DORADZTWA ZAWODOWEGO" dla uczniów 3 – letniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie mechanik  pojazdów samochodowych 

                    w ramach projektu  „Podkarpacie Stawia na Zawodowców”.

   W dniu 18 grudnia 2012r. zainteresowani uczniowie (10 osób) z klasy 2a (3 – letnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych) w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” ukończyło 20 godzinne zajęcia z doradztwa zawodowego: Projekt systemowy jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w porozumieniu z Powiatem Rzeszowskim, finansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

.. czytaj więcej ..

21.12.2012r. ZAJĘCIA Z DORADZTWA ZAWODOWEGO" dla uczniów 4 – letniego Technikum  w zawodzie technik handlowiec  w ramach projektu  

                    „Podkarpacie Stawia na Zawodowców”.

  

W dniu 19 grudnia 2012r. zainteresowani uczniowie (10 osób) z klasy 1TH (4 – letnie Technikum w zawodzie technik handlowiec z innowacją pedagogiczną: „Obsługa ruchu turystycznego”, realizowaną we współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie) w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” ukończyło 20 godzinne zajęcia z doradztwa zawodowego.

.. czytaj więcej ..

21.12.2012r.   „Zajęcia z Doradztwa Zawodowego” dla uczniów 4 – letniego Technikum  w zawodzie technik informatyk  w ramach projektu  

                      „Podkarpacie Stawia na Zawodowców”

   

W dniu 20 grudnia 2012r. zainteresowani uczniowie (10 osób) z klasy 3TI (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk z innowacją pedagogiczną:„Edukacja transgraniczna - administracja celna i bezpieczeństwo wewnętrzne”) w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” ukończyło 20 godzinne zajęcia z doradztwa zawodowego.

.. czytaj więcej ..

20.12.2012r.  „SZKOLNY KONKURS ŚWIĄTECZNY”.

W dniach 17- 18.12.2012 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy współpracy Samorządu Uczniowskiego odbył się „Szkolny Konkurs Świąteczny”. Głównym celem konkursu było kultywowanie wśród uczniów tradycji narodowych i zwyczajów ludowych związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, umożliwienie uczniom ukazania swoich zdolności artystycznych i twórczych, zachęcanie do rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

.. czytaj więcej ..

20.12.2012r. Akcja „Choinka Nadziei” i  Misterium Bożonarodzeniowe „Betlejemska zgoda”.

 

 

W dniu 20.12.2012r. w ramach świątecznej akcji „Choinka Nadziei” organizowanej przez Fundację Ekologiczną „ARKA” z Warszawy we współpracy z Nadleśnictwem Dynów (koordynator p. Małgorzata Kaczorowska)  uczniowie naszej szkoły (pod opieką p. Marii Szmul) podarowali mieszkańcom Domu Pogodnej Starości im. Św. Brata Alberta w Dynowie przepięknie udekorowaną żywą choinkę.

                                            

 

                                                                                                                                                 .. czytaj więcej ..

20.12.2012r.   Rejonowa Licealiada w unihokeju chłopców.

W dniu 19.12.2012r. w Zespole Szkół w Kamieniu odbyła się Rejonowa Licealiada w unihokeju chłopców. D

rużyna naszej szkoły w składzie: Kamil Kaszycki, Marcin Łuczyk Grzegorz Sokolik, Tomasz Hadam, Marek Król, Dariusz Kucab, Kamil Kurdziel, Krystian Pudysz, Robert Sabat, Aleksander Szmulik, Dawid Wnęk zdobyła II miejsce i zakwalifikowała się do półfinału wojewódzkiego.  Opiekunem drużyny jest p. Marek Paściak – nauczyciel wychowania fizycznego.        Uczniom i opiekunowi gratulujemy !!!!!

 

19.12.2012r.   POWIATOWA LICEALIADA w piłce koszykowej dziewcząt.

 

W dniu 19.12.2012r. w Rzeszowie - Miłocinie odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce koszykowej dziewcząt. Drużyna naszej szkoły w składzie: Marlena Wojnarowicz, Joanna Baran,   Dominika Słoninka, Dominika Bąk, Kamila Piróg, Karolina Wojdyło, Karolina Rączka, Monika Bacza, Sabina Pantoł  zdobyła I miejsce i zakwalifikowała się do etapu rejonowego.  Opiekunem drużyny jest p. Piotr Marcinek – nauczyciel wychowania fizycznego.

                                                   Uczniom i opiekunowi gratulujemy !!!!!

19.12.2012r.   REJONOWA LICEALIADA w unihokeju dziewcząt.

W dniu 18.12.2012r. w Zespole Szkół w Kamieniu odbyła się Rejonowa Licealiada w unihokeju dziewcząt. Drużyna naszej szkoły w składzie: Marlena Wojnarowicz, Joanna Baran,   Jadwiga Kustra, Dominika Słoninka, Dominika Bąk, Kamila Piróg, Karolina Wojdyło, Karolina Rączka, Monika Bacza, Ewa Kiełbasa, Sabina Pantoł, Gabriela Fara  zdobyła III miejsce  i zakwalifikowała się do półfinału wojewódzkiego.  

Opiekunem drużyny jest p. Paweł Gierula – nauczyciel wychowania fizycznego.

              Uczniom i opiekunowi gratulujemy !!!!!

       „....Tak właśnie między nami Dzieciątko się narodziło.

       A  Ty dziwisz się, bo dla Ciebie stajenka zbyt uboga;(..)

       Nie luksus i bogactwa naszego cieszą Pana

      Lecz ludzka miłość, za to co zrobił dla nas…”

                                           

  Szanowni Uczniowie i Rodzice

 Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Szkoły

             

 Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść… Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia… To noc wyjątkowa…Jedyna… Niepowtarzalna…Noc Bożego Narodzenia…Niech Wigilia i Święta Bożego Narodzenia upłyną w pogodnej, rodzinnej atmosferze, a wieczór upamiętniający Narodzenie Dzieciny Bożej niech obudzi w nas miłość, szacunek i wzajemne zrozumienie dla drugiego. Niech sprawi, że w nadchodzącym Nowym 2013 Roku staniemy się lepsi, bardziej wrażliwi  i otwarci na innych.Życzę ponadto by Nowy Rok marzenia zmienił w rzeczywistość, a sukcesy przerosły oczekiwania. Dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, Błogosławieństwa Bożej Dzieciny na Święta i każdy dzień przyszłego roku.

                                                                                                                                                                                     życzy

                                                                                                                     Dyrektor

                                                                                                                              Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. S. Wyszyńskiego w Dynowie

                                                                                                                           Halina Cygan                   

Boże Narodzenie  2012

18.12.2012r.

    STYPENDYŚCI PREZESA RADY MINISTRÓW  w roku szkolnym 2012/2013  najlepsi z najlepszych ….

 

 

W dniu 18 grudnia 2012r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012.

.. czytaj więcej ..

18.12.2012r.

 POWIATOWA LICEALIADA w piłce koszykowej chłopców w Rzeszowie - Miłocinie

 

 

 

W dniu 17.12.2012r. w Rzeszowie - Miłocinie odbyła się w Powiatowa Licealiada w piłce koszykowej chłopców. Drużyna naszej szkoły w składzie: Kamil Kaszycki, Marcin Łuczyk,  Grzegorz Sokolik, Mateusz Gierula, Szymon Karnas, Tomasz Hadam, Michał HadamMarek Król, Maciej Łach, Damian Piejko, Michał Bąk po zaciętej walce zdobyła IV miejsce.   Opiekunem uczniów jest p. Piotr Marcinek – nauczyciel wychowania fizycznego.

 

                                                                       Uczniom i opiekunowi gratulujemy !!!!

 

17.12.2012r.   „Zajęcia z Doradztwa Zawodowego” dla uczniów 4 – letniego Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych  w ramach projektu  

„Podkarpacie stawia na zawodowców”

   

W dniu 14 grudnia 2012r. zainteresowani uczniowie (10 osób) z klasy 3TPS  (4 – letnie Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych z innowacją pedagogiczną: „Nowoczesne technologie w obróbce skrawaniem”) w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” ukończyło 20 godzinne zajęcia z doradztwa zawodowego: Projekt systemowy jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie                                  w porozumieniu z Powiatem Rzeszowskim, finansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.  

.. czytaj więcej ..

14.12.2012r.

Program „Uczenie się przez całe życie”

- LEONARDO DA VINCI - PROJEKTY MOBILNOŚCI

 

OGŁOSZENIE !!!!

  projekt: „Europejskie standardy  w motoryzacji”

 

Do wyjazdu na staż do Niemiec (Lipsk) w terminie od 06.05.2013r. do 24.05.2013r.  mogą ubiegać się uczniowie  

4 –letniego Technikum w zawodzie: technik pojazdów samochodowych - klasy 2TPS, 3TPS, którzy spełnią m.in. następujące kryteria:

                    dobra znajomość języka niemieckiego,

                    dobre oceny z przedmiotów zawodowych,

                    wzorowa lub bardzo dobra ocena zachowania.

     Uczniowie zainteresowani wyjazdem na staż, składają podania (wg podanego wzoru ..>> doc , ..>> pdf) do dyrektora szkoły podpisane przez rodziców oraz zaopiniowane przez:

                   nauczyciela języka niemieckiego (p. Halinę Mędzelowską–Słotę lub p. Agnieszkę Kędzierską) 

                   wychowawcę (p. Magdalenę Wolańską – kl. 2TPS lub p. Alinę Paściak – kl. 3TPS),

                    nauczyciela przedmiotów zawodowych (p. Barbarę Gierlach lub p. Zdzisława Skupińskiego).

 

 Podania należy składać do dnia 04.01.2013r. (piątek) w sekretariacie szkoły.

Ostateczną listę beneficjentów ustali Szkolna Komisja, wyniki  zostaną podane po 15 stycznia 2013r.

Dodatkowych informacji, związanych z w/w projektem, udziela dyrektor szkoły.

                                                                                                                                                                          Dyrektor

                                                                                                                  Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. S. Wyszyńskiego  w Dynowie

                                                                                                       Halina Cygan

 

13.12.2012r.   "ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE SPECJALISTYCZNE  z doskonaleniem kompetencji handlowych i negocjacyjnych” dla uczniów 4 – letniego Technikum

                       w zawodzie  technik handlowiec  w ramach projektu  „Podkarpacie stawia na zawodowców”.

 

              W dniu 13 grudnia 2012r. (8 osób) z klasy 4TH (4 – letnie Technikum w zawodzie technik handlowiec z innowacją pedagogiczną: „Obsługa ruchu turystycznego”, realizowaną we współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie) w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” ukończyło 20 godzinne „Zajęcia wyrównawcze specjalistyczne z doskonaleniem kompetencji handlowych i negocjacyjnych”.

.. czytaj więcej ..

10.12.2012r.   Spotkanie uczniów klas maturalnych z przedstawicielami Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Przemyśl – Rzeszów.

 

W dniu 12 grudnia 2012r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych (4TH, 4TIa, 4TIb, 4TPS) z przedstawicielami Wyższej Szkoły Prawa i Administracji – Przemyśl – Rzeszów. Tematem spotkania była oferta edukacyjna uczelni na rok akademicki 2013/2014. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bazą dydaktyczną, ofertą edukacyjną zajęć obowiązkowych i dodatkowych, czyli z tym wszystkim co przyszłemu studentowi będzie potrzebne.Należy dodać, że Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie od 2007r. współpracuje z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji – Przemyśl – Rzeszów przy realizacji innowacji pedagogicznej: „Edukacja transgraniczna – administracja celna i bezpieczeństwo wewnętrzne”.

 

10.12.2012r.   Próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych dla uczniów klasy 3a.

 

W  dniu 11 grudnia 2012r. uczniowie klasy 3a (3 – letnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych) rozpoczęli próbne egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. W dniu 11 grudnia 2012r. odbędzie się etap pisemny, a w dniach od 12 do 13 grudnia 2012r. etap praktyczny.  Jest to pierwsza próba przed właściwym egzaminem zawodowym w czerwcu 2013r.

 Życzymy powodzenia !!!!!!

 

8.12.201r    ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie STAWIA NA ZAWODOWCÓW".

 

Nowa pomoc dydaktyczna będzie służyła do nauki jazdy dla uczniów 3 – letniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, 4 – letniego Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych, technik handlowiec, technik logistyk, a także dla innych zainteresowanych uczniów celem uzyskania po spełnieniu odpowiednich warunków uprawnień do kierowania wózkiem widłowym.

.. czytaj więcej ..

 

 

 

 

7.12.201r.   XIII Ogólnopolska Akcja „Góra grosza 2012”

 

Cała społeczność szkolna od 21 listopada do 7 grudnia 2012r. brała udział w XIII ogólnopolskiej akcji „Góra grosza, której celem była zbiórka funduszy na tworzenie rodzinnych domów dziecka. Należy przy tej okazji podkreślić, że uczniowie – wolontariusze pod opieką Pani Honoraty Mikoś  przygotowali świąteczne pierniczki, które były wręczane ofiarodawcom akcji.

                                              Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy !!!

 

 

 

 

6.12.2012r.   VIII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości.

 

W auli szkolnej w dniu 6 grudnia 2012r. odbył się etap szkolny VIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas: 2TIL, 3TIL, 4TH (4 – letnie Technikum w zawodzie technik handlowiec i technik logistyk). Wyniki konkursu poznamy w terminie późniejszym.  

Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Renata Łybacka – nauczyciel przedmiotów zawodowych branży ekonomicznej.

 

6.12.2012r.  Wizyta św. Mikołaja w szkole.

 W dniu 06.12.2012r. tradycyjnie jak co roku naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj ze swoją anielską świtą i niezbyt grzecznymi diablątkami. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem  Panią Honoratą Mikoś jak co roku stanął na wysokości zadania i „wizyta” przebiegła  w przemiłej-anielskiej atmosferze. Natomiast nauczyciele informatyki: Pan Wojciech Hamerla i Pan Sławomir Litwin przeprowadzili turniej w komputerowych grach zręcznościowych, nagrody dla zwycięzców ufundował Samorząd Uczniowski.

 

5.12.2012r.   Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie.

         

 

W dniu 5 grudnia 2012r. odbył się w naszej szkole I Stopień Olimpiady organizowanej po raz IV przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji Przemyśl - Rzeszów 

Uczniowie musieli rozwiązać pisemny test składający się z 50 pytań jednokrotnego wyboru. Mieli na to 60 minut.

.. czytaj więcej .

 

 

 

4.12.2012r.  „KURS MAŁEJ KSIĘGOWOŚCI” dla uczniów 4 – letniego Technikum w zawodzie technik handlowiec  w ramach projektu  „Podkarpacie stawia na

                                                                                            zawodowców”.

   

W dniu 3 grudnia 2012r. (5 osób) z klasy 4TH  (4 – letnie Technikum w zawodzie technik handlowiec z innowacją pedagogiczną: „Obsługa ruchu turystycznego”, realizowaną we współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie) w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” ukończyło 60 godzinny kurs podnoszący kwalifikacje zawodowe:„Kurs małej księgowości”.

.. czytaj więcej ..

 

 

4.12.2012r.   Kurs „Programowania strukturalno – obiektowego” dla uczniów 4 – letniego Technikum w zawodzie technik informatyk  w ramach projektu 

                                                                                         Podkarpacie stawia na zawodowców”.

   

 W dniu 1 grudnia 2012r. (10 osób) z klas 4TIa i 4TIb (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk z innowacją pedagogiczną: „Edukacja transgraniczna- administracja celna i bezpieczeństwo wewnętrzne”) w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” ukończyło 30 godzinny kurs podnoszący kwalifikacje zawodowe: „Programowanie strukturalno – obiektowe”.

.. czytaj więcej ..

3.12.2012r.   Lekcja wyjazdowa klasy  2TPS  na Politechnikę Rzeszowską.  

 W dniu 3.12.2012r. klasa 2TPS (4 – letnie Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych z innowacją pedagogiczną: „Nowoczesne technologie w obróbce skrawaniem”) pod opieką Pani Anny Fary i Pani Magdaleny Wolańskiej uczestniczyła w lekcji wyjazdowej do    laboratoriów Katedry Silników Spalinowych i Transportu, Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

.. czytaj więcej ..

1.12.2012r.   Uczniowie naszej szkoły uczestniczą  w programie Politechniki Rzeszowskiej  „Kariera Inżyniera”.

 

       Politechnika Rzeszowska Wydział Elektrotechniki i Informatyki jest organizatorem programu: „Kariera Inżyniera”.  

Prowadzona akcja ma na celu nie tylko kreowanie wizerunku Wydziału, ale również pokazanie, że Uczelnia może już na etapie szkoły średniej przedstawić młodym ludziom ścieżkę edukacyjną, która pozwoli na świadomy wybór kierunku dalszego kształcenia.

.. czytaj więcej ..

 

 LISTOPAD 2012

 30.11.2012r.  Nakręć się na pomaganie – kolejna akcja uczniów naszej szkoły .

 

 

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno – ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Do tej akcji na rzecz Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci przyłączyła się i społeczność Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. S. Wyszyńskiego w Dynowie.

.. czytaj więcej ..>>

 

 

 

30.11.2012r.   Dyskoteka Andrzejkowa

            

 

 W dniu 29.11.2012r. uczniowie klas maturalnych pod opieką swoich wychowawców i innych nauczycieli zorganizowali tradycyjną dyskotekę andrzejkową. Zabawa przy dźwiękach muzyki zaproponowanej przez DAVIDA S. była znakomita. Jej uczestnicy już czekają na kolejną zabawę.

 

 

 

 

 

 30.11.2012r.   Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt w Kamieniu

 

 W dniu 29.11.2012r. w Kamieniu odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt.  Drużyna naszej szkoły w składzie: Monika Bacza – kl. 1TI, Dominika Bąk – kl. 3TIL, Joanna Baran – kl. 3TI,  Monika Chrapek – kl. 3TIL, Justyna Jamrozik – kl. 2TIL, Monika Jamioł – kl. 1THL, Barbara Karaś – kl. 1THL, Kamila Pantoł – kl. 3TIL, Sabina Pantoł – kl. 1THL, Aleksandra Serafin – kl. 2TIL, Karolina Wojdyło – kl. 1TI, Marlena Wojnarowicz – kl. 3TI po zaciętej walce zdobyła II miejsce.                               

Opiekunem uczniów jest p. Paweł Gierula – nauczyciel wychowania fizycznego.

 

Drużynie dziewcząt i opiekunowi gratulujemy!!!!!

29.11.2012r.    GAZETKA SZKOLNA W RAMACH Światowego Tygodnia oszczędzania.

 

 

        Zapraszamy do obejrzenia gazetki online, którą przygotowali nasi uczniowie z klasy 3TIL (4 – letnie technikum w zawodzie technik logistyk)- Bartosz Stankiewicz, Monika Chrapek, Małgorzata Marszałek, Kinga Skrabalak i Agata Cupak. Gazetka powstała w ramach akcji "Światowy Tydzień Oszczędzania 2012", organizowanej przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowym. W wydaniu m.in. wywiad z ekspertem- p. Dyrektor Haliną Cygan, HIP HOP SAVER, wiele porad dotyczących młodzieżowych finansów i inwestycji, FOTOSTORY oraz finanse na wesoło. Opiekunem młodzieży jest p. Kinga Oleksa-Skubisz.

.. zobacz..>>  

 

 

 28.11.2012r.   VIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Porozmawiajmy o AIDS” – kolejny sukces naszej uczennicy

 

            Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie był organizatorem VIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Porozmawiajmy o AIDS”. Na konkurs wpłynęło 408 prac z całego województwa z 71 szkół.

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów i przyznała 7 nagród oraz 22 wyróżnienia, wśród nagrodzonych znalazła się Ewa Kopacka z kl. 4TIa (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk z innowacją pedagogiczną: „Edukacja transgraniczna- administracja celna i bezpieczeństwo wewnętrzne”). Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 28 listopada 2012r. w siedzibie WSSE w Rzeszowie. Praca konkursowa została przygotowana pod opieką p. Haliny Ryby.

                                                                       Uczennicy i opiekunce gratulujemy !!!!!

 28.11.2012r.     Wycieczka programowa uczniów klasy 1a Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych  do WSK –„PZL – Rzeszów” w ramach projektu  „Podkarpacie stawia na zawodowców”

   

W dniu 28.11.2012r. klasa 1a (3 – letnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych) pod opieką Pana Marcina Kałamuckiego i Pana Wiesława Serwatki uczestniczyła w lekcji wyjazdowej do WSK „PZL – Rzeszów” w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców”.

.. czytaj więcej ..>>

27.11.2012r.  Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej chłopców w Błażowej

 

W dniu 27.11.2012r. w Błażowej odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej chłopców.  Drużyna naszej szkoły w składzie: Michał Bąk – kl. 1TI, Wojciech Cichocki – kl. 3TI, Tomasz Hadam – kl. 3TPS, Kamil Kaszycki – kl. 3TIL, Przemysław Kiełbasa – kl. 3a, Dominik Kędzierski kl. 2TI, Dominik Kopacki – kl. 3TI, Maciej Łach – kl. 1THL, Hubert Maślak – kl. 2TIL, Jarosław Wrona – kl. 2TI po zaciętej walce zdobyła III miejsce.    Opiekunem uczniów jest p. Paweł Gierula – nauczyciel wychowania fizycznego.

                                             Drużynie chłopców i opiekunowi gratulujemy!!!!!

 

27.11.2012r.  MIKOŁAJ DLA DZIECI Z FUNDACJI PODKARPACKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI.

 

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie pod opieką p. Honoraty Mikoś włączył się w akcję na rzecz Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Uczniowie i pracownicy szkoły zebrali: bajki, zabawki, odżywki, soczki, maskotki, pościel itp. zgodnie z wykazem przygotowanym na stronie fundacji.

.. czytaj więcej ..>>

 

26.11.2012r.   ETAP SZKOLNY POWIATOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO.

 

W dniu 26 listopada 2012 r. odbyła się kolejna edycja, cieszącego się dużą popularnością wśród uczniów, Szkolnego Konkursu z Języka Niemieckiego. Konkurs otworzył p. Wicedyrektor Piotr Zdeb, po czym przystąpiono do wytężonej pracy. Zadania konkursowe nie należały do najłatwiejszych, lecz 34 uczestników poradziło sobie z nimi dobrze. Wyniki końcowe poznamy w najbliższym terminie.

Konkursy przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka niemieckiego: p. Agnieszka Kędzierska i p. Halina Mędzelowska – Słota.

 

25.11.2012r.    „Kurs Małej Księgowości” dla uczniów 4 – letniego Technikum w zawodzie technik handlowiec  w ramach 

                                            projektu  „Podkarpacie stawia na zawodowców”

 

        Od   13    listopada   2012r.   zainteresowani    uczniowie   (5 osób)   z   klasy   4TH    (4 – letnie Technikum w zawodzie technik handlowiec z innowacją pedagogiczną: „Obsługa ruchu turystycznego”,    realizowaną    we    współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie) uczestniczą w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” w 60 godzinnym kursie podnoszącym kwalifikacje zawodowe: „Kurs małej księgowości”.

.. czytaj więcej ..>>

 

 

 

24.11.2012r. zbiórka zużytych baterii wspólnie z rebą. 

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie od ponad 2 lat we współpracy z REBĄ Organizacją Odzysku S.A. z Warszawy jest organizatorem zbiórki zużytych baterii. Uczniowie bardzo chętnie cały rok szkolny przynoszą do koordynatorów akcji p. Honoraty Mikoś i p. Ryszarda Dymczaka zużyte baterie, które są pakowane do specjalnych kartonów i odbierane bezpłatnie przez firmy koordynujące akcję.

Dzięki temu, że ponad 100kg zebranych zużytych baterii tylko w poprzednim roku szkolnym 2011/2012 pozwoli, że nasze środowisko będzie czyste, a my zdrowości.

W bieżącym roku szkolnym - 2012/2013 również dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i opiekunów prowadzimy taką zbiórkę. O innych działaniach ekologicznych, które prowadzi szkoła poinformujemy w najbliższym .

 

 

24.11.2012r.   Wycieczka programowa uczniów Technikum w zawodzie technik handlowiec   i technik logistyk w ramach projektu  

„Podkarpacie stawia na zawodowców”

   

W dniu 23 listopada 2012r. uczniowie klasy 1THL (4  – letnie Technikum w zawodzie technik handlowiec i technik logistyk) pod opieką Pani Marii Szmul i Pani Honoraty Mikoś uczestniczyli  w zajęciach edukacyjnych w Narodowym Banku Polskim, Oddziale Okręgowym w Rzeszowie w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców".

 

.. czytaj więcej ..>>

24.11.2012r.   III Ogólnopolski Konkurs na Gazetkę Szkolną

 

Tygodnik „Kontakty” i Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Łomży byli organizatorami III Ogólnopolskiego Konkursu na Gazetkę Szkolną. Konkurs obejmował gazetki szkolne, zredagowane i wydane w roku szkolnym 2011/2012 (3 numery).

Do konkursu 3 wydania swojego pisemka przygotowała pod opieką nauczycieli p. Beaty Irzyk i p. Renaty Mazur działająca w naszej szkole od 18 lat Redakcja Gazetki Szkolnej „Elemencik” w składzie: Kamil Bobola, Stefan Pantoł, Maria Pępek, Agnieszka Waśko, Karol Wandas, Krzysztof Tuzyk, Tomasz Lech.

Dziękujemy za wieloletnią wytrwałość przy redagowaniu gazetki !!!!!

 

 

23.11.2012r.   Etap szkolny Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego

 

W dniu 23 listopada 2012 r. odbyła się kolejna edycja, cieszącego się dużą popularnością wśród uczniów, Szkolnego Konkursu z Języka Angielskiego. Konkurs otworzyła p. Dyrektor Halina Cygan, po czym przystąpiono do wytężonej pracy. Zadania konkursowe nie należały do najłatwiejszych, lecz 59 uczestników poradziło sobie z nimi dobrze.

Zwycięzcą bezapelacyjnie został Krzysztof Gudyka z kl. 1TI, który znacznie zdystansował rywali, II miejsce zdobył Sebastian Fil z kl. 4TIb, a III miejsce ex aequoSzymon Kiszka z 4TIa,  oraz Mateusz Tynek  z 2TIL 

Wyróżnienia zdobyli: Patryk Potoczny - kl. 4TIb, Michał Bąk kl. 1TI oraz Marcin Żółty  z kl. 3TIL.

Zwycięzcy i wyróżnieni uzyskali awans do etapu powiatowego, czego im serdecznie gratulujemy !!!!

 

23.11.2012r.   Kurs spawania metodą MIG/MAG” dla uczniów 3 – letniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie mechanik  pojazdów samochodowych

                           w  ramach projektu  „Podkarpacie stawia na zawodowców”.

   

            Od 9 listopada 2012r. zainteresowani uczniowie (7 osób) z klasy 3a (3 – letnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych) uczestniczą w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” w 150 godzinnym kursie podnoszącym kwalifikacje zawodowe: „Kurs spawania metodą MIG/MAG”.

                                                                             .. czytaj więcej ..>>

 

 

22.11.2012r.  POMOCE DYDAKTYCZNE DLA NASZEJ SZKOŁY PRZEKAZANE PRZEZ  Fiat Powertrain Technologies Poland w Bielsku - Białej.

                            

Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Dynowie od prawie 50. lat prowadzi kształcenie zawodowe w zakresie branży mechanicznej - samochodowej, prowadzenie edukacji w tym kierunku wymaga sporego zaplecza technicznego, pomocy dydaktycznych i sprzętu, a także wsparcia ze strony zakładów, firm branży motoryzacyjnej.

W ramach takiego wsparcia szkoła od Fiat Powertrain Technologies Poland w Bielsku – Białej otrzymała nieodpłatnie 2 nowe modele silników, do realizacji przedmiotów zawodowych i zajęć praktycznych w zawodzie: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. Zgodnie z ustaleniami pomiędzy obu stronami szkoła otrzyma kolejne pomoce dydaktyczne do realizacji kształcenia zawodowego.

                        Za przekazane pomoce bardzo serdecznie dziękujemy !!!!

 

21.11.2012r.  POMOCE DYDAKTYCZNE DLA NASZEJ SZKOŁY PRZEKAZANE PRZEZ WSK "PZL-RZESZÓW" S.A.

Od marca 2009r. ZSzZ w Dynowie ma podpisaną umowę o współpracy z WSK „PZL – Rzeszów” S.A, w ramach której jest, min. realizacja innowacji pedagogicznej „Nowoczesne technologie w obróbce skrawaniem”, doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne i oprogramowanie.

                                                                                             ...czytaj więcej..>>

19.11.2012r.  Próbny egzamin maturalny dla uczniów klas maturalnych

            W  dniu 20 listopada 2012r. uczniowie 4 klas ( 4 – letnie Technikum  w zawodzie: technik handlowiec, technik informatyk, technik pojazdów samochodowych) rozpoczęli próbne egzaminy maturalne z przedmiotów obowiązków: język polski – 20.11.2012r.,  matematyka – 21.11.2012r. i języków obcych nowożytnych (angielski lub niemiecki) 22.11.2012r. Jest to pierwsza próba przed właściwym egzaminem maturalnym w maju 2013r.

 Życzymy powodzenia i połamania piór !!!!!!

 

 

19.11.2012r.   „Kurs podstaw CNC z wykorzystaniem systemu ZERO – OSN” dla uczniów 4 – letniego Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych  

w ramach projektu  „Podkarpacie stawia na zawodowców”

 

            Od   17   listopada 2012r. zainteresowani uczniowie (10 osób) z klasy 4TPS  (4 – letnie Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych z innowacją pedagogiczną: „Nowoczesne technologie w obróbce skrawaniem”) uczestniczą w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” w 60 godzinnym kursie podnoszącym kwalifikacje zawodowe: „ Podstawy CNC z wykorzystaniem systemu ZERO- OSN”.         

                          ...czytaj więcej..>>

 

 

18.11.2012r.   KURS  „Programowania strukturalno – obiektowego” dla uczniów 4 – letniego Technikum w zawodzie technik  informatyk  w ramach projektu  

                               „Podkarpacie stawia na zawodowców”.

 

Od 9 listopada 2012r. zainteresowani uczniowie (10 osób) z klas 4TIa i 4TIb (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk z innowacją pedagogiczną: „Edukacja transgraniczna- administracja celna i bezpieczeństwo wewnętrzne”) uczestniczą w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców” w 30 godzinnym kursie podnoszącym kwalifikacje zawodowe: „Programowanie strukturalno – obiektowe”.   

                       ...czytaj więcej..>>

 

17.11.2012r.   ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Z UDZIAŁEM UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.

 

W dniach 12- 18 listopada 2012 roku, po raz piąty w Polsce, został zorganizowany Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W ramach ŚTP Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości z Warszawy zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w projekcie Otwarta firma”. W ramach programu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych jest realizowany moduł „Biznes przy tablicy”.Jak co roku i do tej edycji została zgłoszona nasza szkoła przez szkolnego koordynatora przedsiębiorczości p. Marię Szmul. Na V jubileuszowy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości do naszej szkoły został zaproszony Pan Piotr Krupa – Właściciel Zakładu Usługowo – Handlowego „KRUPP” w Dynowie, a warte jest szczególnego podkreślenia to, że jest to absolwent naszej szkoły.Podczas spotkania w dniu 16 listopada 2012r. uczniowie z klasy 4TH (4 – letnie technikum w zawodzie technik handlowiec) i klasy 3TIL ((4 – letnie technikum w zawodzie technik logistyk) mieli możliwość poznać od „kuchni” tajniki prowadzenia i funkcjonowania firmy, a jednocześnie przekonania się, że nasza szkoła bardzo dobrze przygotowuje do wejścia na rynek pracy.

Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie stawia na zawodowców

 

17.11.2012r.    ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH.

 

             W auli szkolnej w dniu 16.11.2012r. odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych z zakresu odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.  Zajęcia prowadzili przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie: aspirant Anna Szpond –  Sitek, sierżant Ewa Saidło oraz sierżant sztabowy Jerzy Ossoliński.

Podczas zajęć, które przebiegały w bardzo miłej atmosferze, uczniowie mogli poznać wiele aspektów prawnych dotyczących osób nieletnich.  Poza tym młodzież mogła poznać niektóre tajniki pracy policjantów.

 

Dziękujemy Inspektorowi Witoldowi Szczekali

 Komendantowi Miejskiemu Policji w Rzeszowie

za pomoc organizacyjną.

 

15 i 16.11.2012r  Kurs obsługi kas fiskalnych – szansą na dobre zatrudnienie!!!  „Podkarpacie stawia na zawodowców"

 

            W dniach 15 - 16 listopada 2012r. w czytelni szkolnej odbył się dla zainteresowanych uczniów (12 osób) kurs obsługi kas fiskalnych.

Kursanci uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, podczas których nauczyli się dokonywać sprzedaży towarów i usług według pozycji cennika, sprzedaży za pomocą kodów PLU i kodów kreskowych, korekty dowolnej pozycji na paragonie, anulowania całego paragonu, pracy na kasie w systemie zmianowym, drukowania raportów fiskalnych i niefiskalnych.

Uczniowie powtórzyli sobie również zagadnienia związane z ustawą o podatku od towarów i usług, podatku akcyzowym, a także te związane z przepisami prawnymi, obowiązującymi kasjerów podczas obsługi urządzeń fiskalnych.

      Szkolenie było prowadzone przez OHP – Podkarpacką Wojewódzką Komendę w Rzeszowie i zakończyło się egzaminem w formie testu i zadań praktycznych. Po pomyślnym zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymali zaświadczenia na drukach MEN, wyrażając jednocześnie zadowolenie z udziału w kursie, dzięki któremu zwiększyli własne szanse po ukończeniu szkoły na  lepsze zatrudnienie.

15 i 16.11.2012r. Projekt artystyczny pod hasłem: „Wzdłuż Sanu – wędrówki z pędzlem, gitarą, aparatem fotograficznym i teatrem”

 

Zarząd Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie, Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Starostwa Powiatowego w Rzeszowie był pomysłodawcą i organizatorem projektu: „Wzdłuż Sanu – pędzlem, gitarą, aparatem fotograficznym i teatrem ”.

W konkursie plastycznym w ramach tego projektu wziął udział Bartłomiej Bajda z klasy 2TPS ( 4 – letnie Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych z innowacją pedagogiczną: „Nowoczesne technologie w obróbce skrawaniem”), który za przygotowaną pracę  zdobył II miejsce.     

W konkursie muzycznym w ramach tego projektu wzięli udział z dużymi sukcesami: Karolina Szpak z klasy 1THL zdobyła I wyróżnienie, Kamila Pantoł  z kl. 3TIL zdobyła II wyróżnienie (4 – letnie Technikum w zawodzie technik logistyk z innowacją pedagogiczną: „Edukacja transgraniczna – administracja celna i bezpieczeństwo wewnętrzne”) oraz  Szkolna Grupa Artystyczno – Teatralna „Antrakt”, która również uzyskała II wyróżnienie.

Do konkursu uczniów przygotowali Państwo Anna i  Jarosław Molowie.

                                                                                           Gratulujemy !!!

 

          15.11.2012r.   XX Dynowski Konkurs Poezji pod hasłem:  „Życie jak owo jabłko cierpkie i weselne”

  

W Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie odbył się XX Dynowski Konkurs Poezji pod hasłem: „Życie jak owo jabłko cierpkie i weselne”. Jury konkursowe w składzie: p. Jadwiga Orzechowska z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, p. Krystyna Dżuła prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie, p. Aneta Pepaś dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie oceniała prezentacje konkursowe w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów, a wyróżnienie zdobył Bartłomiej Wasieńko z klasy 3TI (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk z innowacją pedagogiczną: Edukacja trangraniczna – administracja celna i bezpieczeństwo wewnętrzne”) .

Uczniowi i opiekunce p. Annie Mol gratulujemy !!!!    Czekamy na kolejne sukcesy Bartka.

 

 

 

15.11.2012r.   Zbiórka makulatury na studnię w Sudanie !!!

 

      Zespół Szkół w Dynowie był organizatorem akcji zbiórki makulatury, a zysk  z zakrojonej na szeroką skalę zbiórki zostanie przeznaczony na budowę studni w Sudanie. Akcję zainicjowała grupa charytatywna działająca przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku w odpowiedzi na apel Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich.

     Do akcji charytatywnej na bardzo szczytny cel włączyła się także i nasza społeczność szkolna, która również przekazała na ten cel odpowiednio spakowaną makulaturę. Tego typu działania uwrażliwiają  młodzież na potrzeby drugiego człowieka.

Wszystkim którzy przekazali na akcję makulaturę dziękujemy !!!!!

 

14.11.2012r.   Podsumowanie roku sportowego 2011/2012

 

W dniu 14 listopada 2012r. w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie roku sportowego 2011/2012. Po podliczeniu punktów ze wszystkich rywalizacji w których brała udział młodzież naszej szkoły okazało się, że zdobyliśmy II miejsce w Powiecie Rzeszowskim wśród szkół ponadgimnazjalnych.

Pamiątkowy puchar i dyplom odebrała Dyrektor szkoły Halina Cygan, a nauczycielka wychowania fizycznego p. Alina Paściak otrzymał specjalne podziękowanie za wkład w rozwój życia sportowego w powiecie rzeszowskim.

 Szkoła za zdobycie II miejsca otrzymała również cenne nagrody rzeczowe – sprzęt sportowy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.

 Gratulujemy uczniom, nauczycielom wychowania fizycznego i czekamy na kolejne sukcesy sportowe !!!!

 

 

 Spotkanie  Rodziców z Wychowawcami w dniu  16.11.2012r. ( piątek) , godz. 15.30

13.11.2012r.   I. Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego   w WSPiA – Przemyśl - Rzeszów

 

              Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie i Podkarpackie Kuratorium Oświaty w dniu 13 listopada 2012r. byli organizatorami I. Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w którym uczestniczyli nasi uczniowie z klas: 1TI, 1THL, 2TIL, 4TIa  Technikum w którym realizowana jest we współpracy z WSPiA innowacja pedagogiczna: „Edukacja transgraniczna – administracja  celna i bezpieczeństwo wewnętrzne” pod opieką p. Piotra Marcinka i p. Ryszarda Dymczaka.

.....czytaj więcej..>>

 

 

 

12.11.20121r.  VII Wojewódzki Konkurs Turystyczny Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Na najlepszy produkt turystyczny mojej małej Ojczyzny – jakiej nie znacie”

 

          Polskie Towarzystwo  Turystyczno – Krajoznawcze, Międzyszkolny Oddział w Przeworsku było organizatorem VII Wojewódzkiego Konkursu Turystycznego Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Na najlepszy produkt turystyczny mojej małej Ojczyzny – jakiej nie znacie”. Prezentowanym produktem było 12. edycji organizowanego przez naszą szkołę Wojewódzkiego Konkursu „Podkarpacka Tęcza”. Prezentacja, którą dokonali nasi uczniowie: Jadwiga Kustra i Bartłomiej Wasieńko z kl. 3TI a towarzyszyli im z aranżacją muzyczną: Kamila Pantoł z kl. 3TIL, Mateusz Paździorny z kl. 4TIa, Karolina Szpak z kl. 1THL i Szymon Ryba z kl. 2a zdobyła uznanie jury i zajęła I miejsce.

                                                          Uczniów do konkursu przygotowali Państwo Anna i Jarosław Molowie.

 

12.11.20121r.  Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Fotograficzny  „Młodzież na szlakach rowerowych”

 

     Polskie Towarzystwo  Turystyczno – Krajoznawcze, Międzyszkolny Oddział  w Przeworsku w Roku Turystyki Rowerowej było organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego i Plastycznego: „Młodzież na szlakach rowerowych”. Do obu kategorii konkursowych prace pod opieką

p. Renaty Łybackiej przygotowali nasi uczniowie, którzy osiągnęli duże sukcesy.W kategorii plastycznej Karolina Rączka z kl. 1THL zdobyła I miejsce na etapie wojewódzkim, a na etapie ogólnopolskim została finalistką, natomiast w kategorii fotograficznej na którą wpłynęło aż 92 prace Karolina Kałamucka z kl. 1THL na etapie wojewódzkim zdobyła II miejsce.

Nagrodzonym uczennicom i ich opiekunce serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy !!!!!

 

 

9.11.20121r.   Uroczysta akademia z okazji 94. rocznicy Odzyskania Niepodległości  i 11. rocznicy nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

            W dniu 9.11.2012r. w  auli szkolnej zgromadziła się cała szkolna społeczność aby uczcić tę ważną, dla Ojczyzny rocznicę. Zespół artystyczny przygotowany przez p. Kingę Oleksę – Skubisz i p. Magdalenę Wolańską przedstawił bardzo piękny program patriotyczny a podsumowania dokonała Pani Dyrektor Halina Cygan. W tym dniu obchodzimy także 11. rocznicę nadania naszej szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Program artystyczny w końcowej części był poświęcony właśnie naszemu Patronowi Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, Jego nauce, posłannictwu…..

            Podczas uroczystej akademii, w imieniu Starosty Rzeszowskiego, Pani Dyrektor Halina Cygan wręczyła Pani Beacie Irzyk nagrodę za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze.  

Także zostały wręczone nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Dynów w konkursie z okazji święta Drzewa 2012” „Magiczne drzewko”.

 Cała uroczystość miała bardzo podniosły i uroczysty charakter.

7.11.2012r.  POWIATOWA LICEALIADA W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT W RZESZOWIE -  MIŁOCINIE.

 

W dniu 7.11.2012r. w Rzeszowie - Miłocinie odbyła się w Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna naszej szkoły w składzie: Joanna Baran, Dominika Bąk, Monika Chrapek, Gabriela Fara, Sabina Pantoł, Kamila Piróg, Karolina Rączka,  Dominika Słoninka,  Justyna Toczek, Karolina Wojdyło, Marlena Wojnarowicz po zaciętej walce zdobyła III miejsce.                               

Opiekunem uczniów jest p. Alina Paściak – nauczyciel wychowania fizycznego.

 

                                                                       Uczniom i opiekunowi gratulujemy !!!!

7.11.2012r. Lekcja wyjazdowa klasy 1TI do WSPiA w Rzeszowie

 

W dniu 6.11.2012r. klasa 1TI (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk innowacją pedagogiczną: „Edukacja transgraniczna – administracja celna i bezpieczeństwo wewnętrzne”) pod opieką Pani Bogusławy Pinkowicz i Pani Haliny Ryby uczestniczyła w lekcji wyjazdowej do Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Młodzież miała możliwość zwiedzenia uczelni, obejrzenia nowoczesnego wyposażenia nowego laboratorium kryminalistycznego, w którym mogli zobaczyć jak pobierane są odciski palców, w jaki sposób specjaliści zbierają ślady na miejscu przestępstwa, a także specjalistyczne mikroskopy, Videospektrokomparator, czyli urządzenie do badania autentyczności dokumentów takich jak paszporty, wizy, banknoty oraz jak działa „wykrywacz kłamstw”.  Laboratorium na uczniach zrobiło ogromne wrażenie.

 Z pewnością nie będzie to ostatnia tego typu lekcja wyjazdowa, ponieważ szkoła i WSPiA – Przemyśl - Rzeszów mają podpisaną umowę o współpracy.

5.11.2012r.   Akcja „Bądź widoczny na drodze

 

 

 Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Bądź widoczny na drodze”. Gadżety odblaskowe przekazane przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń Inspektorat PZU SA w Rzeszowie otrzymali wszyscy uczniowie klas pierwszych, a także klasa 2TI i 2TIL.

Mamy nadzieję, że nasza młodzież dzięki odblaskom będzie bardziej widoczna – bezpieczna na drodze, a przy okazji uświadomi innym uczestnikom ruchu drogowego o potrzebie ich posiadania i używania.

1.11.2012r.   Kwesty na cmentarzu w Dynowie w dniu 1 listopada 2012r.

 

Podobnie jak w latach poprzednich uczniowie naszej szkoły (22 osoby) – wolontariusze kwestowali na cmentarzu w Dynowie w dniu 1 listopada 2012r. na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Dynowie (koordynator Pani Elżbieta Kiszka). Za te działania w latach poprzednich w dniu  6 stycznia 2012r. szkoła od zarządu towarzystwa otrzymała zaszczytną statuetkę „BLIŹNIEMU SWEMU” za szczególne zasługi w niesieniu pomocy ludziom bezdomnym i ofiarowane im Serce. Datki zebrane podczas tegorocznej kwesty zostaną przeznaczone na potrzeby najuboższych.

Natomiast nauczyciele: Pani Agnieszka Kędzierska, Pani Renata Łybacka, Pani Honorata Mikoś i Pani Magdalena Wolańska również na cmentarzu dynowskim kwestowały na rzecz Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Regionu Dynowskiego – Towarzystwa Przyjaciół Dynowa. Towarzystwo zebrane fundusze przeznaczy na odnowę – ratowanie kolejnych nagrobków na dynowskiej nekropolii.

30.10.2012r. Wszystkich Świętych

                                                                                        ..ycie, to jedno, które Bóg dał. Popatrz, jak prędko mija czas.                       
 
                                                                                         Życie twe też przeminie wraz. Życie, to jedno, które Bóg ci dał.                  
                                                    Wszystko przemija tak jak sen. Troski, kłopoty skończą się,  .../ 

 

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, pod opieką p. Honoraty Mikoś i p. Barbary Ślemp, jak co roku, złożyli wiązanki kwiatów na wszystkich grobach zmarłych naszych nauczycieli i pracowników.

 

 Odeszli od nas nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni:

  Edward Owski, Franciszek Kiszka (dyrektorzy), Antoni Pełzak, Alfred Welc (kierownicy warsztatów szkolnych), Edmund Walus, Zbigniew Dymczak, Stanisław Cygan, Michalina  Nowosielska, Maria Radoń, Danuta Krasnopolska, Wacław Sochacki, Stanisław Chudzikiewicz.

 Odeszła też, w 2007r.,nasza uczennica:

   Agatka Kondrat                                                     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie,

                                                                           a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki wieków. Amen”                                                                                                                                                                                                    

                                         zapal wirtualny znicz:>>  http://wirtualnyznicz.pl/zapal.html?pid=93046

PAŹDZIERNIK 2012

 30.10.2012r.  Lekcje europejskie w ramach projektu: „Informacja europejska w regionach - 2012”

 

W dniu 30 października 2012 r. uczniowie z klas: 2TI (4 – letnie Technikum w zawodzie technik   informatyk  z   innowacją   pedagogiczną:  „Edukacja   transgraniczna -  administracja   celna i bezpieczeństwo wewnętrzne”), 2TIL i 3TIL (4  – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk  i technik logistyk z   innowacją   pedagogiczną:  „Edukacja   transgraniczna -  administracja    celna i bezpieczeństwo wewnętrzne”)  wzięli udział w lekcjach europejskich w ramach projektu „Informacja europejska w regionach - 2012”.

Lekcje zostały przeprowadzone dzięki uprzejmości p. Dyrektor Haliny Cygan, a ich organizatorem było Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie. Zajęcia prowadzone przez Pana Daniela Szeligowskiego, były bardzo ciekawe, miały interaktywną, warsztatową formę, a w ich trakcie pojawiło się wiele form aktywizujących mających na celu zainteresowanie uczniów prezentowaną tematyką. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Szkolnym opiekunem projektu była p. Kinga Oleksa-Skubisz

29.10.2012r.   WYCIECZKA KLASY 4TPS DO BOCHNI I KRAKOWA

 

W dniu 25 października 2012 roku uczniowie klasy 4TPS wraz z opiekunami p. Anną i Jarosławem Molami wybrali się na jesienną wycieczkę. Rozpoczęli zwiedzaniem Kopalni Soli w Bochni, która w ubiegłym roku wygrała konkurs na najciekawszą atrakcję turystyczną w kraju. Ekspozycja wzbogacona medialnymi efektami zrobiła niemałe wrażenie.  Pobyt w Krakowie przyszli maturzyści rozpoczęli od krótkiej refleksji w Sanktuarium w Łagiewnikach i podziwiania panoramy miasta z liczącej 77 metrów wieży widokowej. Kolejną atrakcję stanowiły podziemia krakowskiego rynku – najnowocześniejsze muzeum w Polsce i największe podziemne muzeum na świecie - ponad 4 tys. metrów kwadratowych.

Tu dopiero były efekty techniczne – animacje komputerowe, kurtyna parowa, filmy 3D, szklana fontanna łącząca podziemia z powierzchnią Rynku… Dociekliwi mogli zważyć się i zmierzyć posługując się średniowiecznymi urządzeniami. Spotkanie z Krakowem zakończyła wizyta w fascynującym dla techników Muzeum Lotnictwa.

 27.10.2012r.   Wycieczka programowa uczniów Technikum w zawodzie technik handlowiec i technik logistyk  w ramach projektu  

                                                                                                                    „Podkarpacie stawia na     zawodowców”

   

W dniu 26 października 2012r. uczniowie klasy 1THL (4  – letnie Technikum w zawodzie technik handlowiec i technik logistyk) pod opieką Pani Marii Szmul i Pani Bogusławy Pinkowicz zapoznali się z zasadami funkcjonowania dużych sieci handlowych w Rzeszowie na przykładzie Firmy „Castorama” w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców”. Projekt systemowy jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w porozumieniu z Powiatem Rzeszowskim, finansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W trakcie lekcji terenowej uczniowie mieli możliwość zapoznania się z następującymi kwestiami:

- odbiór towarów (wyładunek,  rozpoznanie, sprawdzenie dokumentacji, kodowanie)
- przekazanie odebranego towaru do magazynu lub na salę sprzedażową
- zasady uzupełniania zapasów
- zasady ustalania cen
- zasady rekrutacji pracowników
- wybór dostawców.

Tajniki pracy w tego typu firmie zdradzał  p. Robert Ciszewski.
Uczestnicy lekcji terenowej – wycieczki programowej wrócili bardzo zadowoleni, albowiem nabyli sporo nowej wiedzy praktycznej, którą do tej pory znali tylko z teorii.

 

27.10.2012r.   Wycieczka programowa uczniów  Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych do Sanoka i Soliny  w ramach

                                                                                       projektu  „Podkarpacie stawia na zawodowców".

   

W dniu 25 października 2012r. uczniowie klasy 2a i 3a (3 – letnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych)  opieką Pani Anny Fary, Pana Jana Małachowskiego i Pana Marcina Kałamuckiego zwiedzili Fabrykę „AUTOSAN” w Sanoku  i „Elektrownię Wodną” w Solinie w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców”. Projekt systemowy jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w porozumieniu z Powiatem Rzeszowskim, finansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W Sanoku w Fabryce „AUTOSAN” uczniowie mieli możliwość zwiedzenia zakładu, zapoznania się  z procesem i montażem autobusów właśnie marki „Autosan. Następnie udali się do Soliny, aby zwiedzieć jedną z najbardziej znanych w Polsce „Elektrownię Wodną”. Zwiedzanie miało  ustalony program: seans filmowy o energii odnawialnej, prezentacja gablot o odnawialnych źródłach energii, a następnie już samo zwiedzanie zapory  i elektrowni Solina.

Cała wyprawa była udana, a jej uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni

24.10.2012r.  "MAGICZNE POKAZY CHEMICZNE"

 

W dniu 23.10.2012r. w auli naszej szkoły odbyły się: „Magiczne pokazy chemiczne” dla uczniów klas pierwszych. Na pokaz zostali także zaproszeni uczniowie klasy III gimnazjum z Zespołu Szkół w Harcie wraz z opiekunami p. Heleną Zawadzką i p. Lidią Wojtas.  Pokazy chemiczne przygotowały absolwentki Politechniki Rzeszowskiej z którą szkoła współpracuje od kilku lat. Zdjęcia w galerii są najlepszym dowodem, że chemia naprawdę jest ciekawa i warto się jej uczyć.

 

26.10.2012r.

  20. EDYCJA KONKURSU JĘZYKOWEGO - Olimpiada Wiedzy Oxford Plus z języka angielskiego.

 

W dniu 24 października 2012r. w auli szkolnej odbyła się 20. edycja konkursu językowego Olimpiada Wiedzy Oxford Plus z języka angielskiego.W konkursie rywalizowało ze sobą 13 uczniów naszej szkoły: Michał Gudyka, Andrzej Sidor, Kamil Popek, Maciej Kogut, Potoczny Patryk z klasy 4TIb, Domika Makaryk, Aneta Bułdys z klasy 4TIa, Monika Haduch z klasy 2TI, Krzysztof Gudyka, Daniel Czapla, Rafał Gibała, Konrad Krupa oraz Paweł Kapuściński z klasy 1TI. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów, zmotywowanie ich do pogłębiania swojej wiedzy z języka angielskiego oraz rozbudzenie ambicji do osiągania kolejnych sukcesów.

Organizator konkursu – Olimpiada Wiedzy Oxford Plus – rozlosuje wśród zwycięzców cenne nagrody a każdy uczestnik konkursu zostanie uhonorowany dyplomem oraz filmem „Kosmos – Tajemnice wszechświata”. Opiekę nad uczniami w czasie konkursu sprawowała p. Magdalena Wolańska - nauczycielka języka angielskiego.

 

 19.10.2012r.      II edycja konkursu ortograficznego pod hasłem: „Leśne dyktando”.

 

W dniu 18.10.2012r. w auli naszej szkoły odbyła się II edycja konkursu ortograficznego pod hasłem: „Leśne dyktando” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Uroczystego otwarcia konkursu dokonała Dyrektor szkoły Halina Cygan i p. Małgorzata Kaczorowska - specjalista SL ds.  ochrony lasu z Nadleśnictwa Dynów.

Uczestnicy konkursu 91 osób, mieli za zadanie napisanie poprawnie wysłuchanego tekstu, który zawierał słownictwo związane z lasem, jego mieszkańcami. Jury konkursowe, które stanowili nauczyciele – opiekunowie po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniło zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, w której uczestniczyli nasi uczniowie, I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Marcin Żółty z kl. 3TIL, natomiast II miejsce zdobył Krzysztof Gudyka z kl. 1TI (obaj z 4 – letniego Technikum w zawodzie technik informatyk,  op. Bogusława Pinkowicz). W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników konkursu, jego uczestnicy mogli obejrzeć prezentację o szkole (p. Anna Fara), występ Szkolnej Grupy Sportowo – Tanecznej „APLAUZ” (op. Alina Paściak), a także wysłuchać krótkiego koncertu w wykonaniu szkolnych artystów (op. Beata Irzyk i op. Renata Mazur).  Organizatorem konkursu i fundatorem wszystkich nagród było Nadleśnictwo Dynów w imieniu którego pieczę nad całością sprawowała p. Małgorzata Kaczorowska - specjalista SL ds.  ochrony lasu. Natomiast nasza szkoła była odpowiedzialna za stronę techniczną i organizacyjną.

 18.10.2012r.   Podkarpacie stawia na zawodowców” - wycieczka programowa uczniów Technikum.

   

W dniu 17 października 2012r. uczniowie klasy 2TI i 4TIa (4 – letnie Technikum w zawodzie technik   informatyk  z   innowacją   pedagogiczną:  „Edukacja   transgraniczna - administracja    celna i bezpieczeństwo wewnętrzne”) pod opieką Pani Barbary Ślemp i Pana Ryszard Dymczaka odwiedzili przejście graniczne w Medyce w ramach projektu: „Podkarpacie stawia na zawodowców”. Projekt    systemowy   jest    realizowany   przez    Wojewódzki   Urząd   Pracy  w    Rzeszowie    w   porozumieniu z Powiatem Rzeszowskim, finansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.   

                                                                                                    .. więcej..>>

 17.10.2012r.  ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUGI dla byłego Dyrektora szkoły Stanisława Tymowicza

 

W dniu 15. października 2012r. w eleganckich wnętrzach rzeszowskiego Hotelu Hilton Garden podkarpaccy nauczyciele zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi, nagrodami Ministra Edukacji Narodowej oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Uroczyste wręczenie odznaczeń i wyróżnień ściągnęło do Rzeszowa nauczycieli i pracowników oświaty z całego województwa.

Dla naszej społeczności szkolnej była to bardzo szczególna uroczystość, ponieważ  najwyższe odznaczenie i co godne podkreślenia tylko jedno takie w tym roku w województwie - ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUGI otrzymał były Dyrektor szkoły Stanisław Tymowicz.  Odznaczenia dokonała Wojewoda Podkarpacki Pani Małgorzata Chomycz – Śmigielska.

                 Pan Dyrektor Stanisław Tymowicz całe swoje życie zawodowe związał z naszą szkołą, w ciągu 40 - letniej pracy na rzecz oświaty, w tym 19 - letniej na stanowisku dyrektora szkoły położył ogromne zasługi w stworzeniu w Dynowie nowoczesnego ośrodka edukacyjnego, dającego młodzieży z terenu Pogórza Przemysko - Dynowskiego możliwość nauki w atrakcyjnych zawodach i profilach kształcenia ogólnozawodowego.

                Dzięki jego inicjatywie  mała przyzakładowa zasadnicza szkoła zawodowa została przekształcona w 1990r. w Zespół Szkół Zawodowych, obecnie kształcący młodzież: w technikum, zasadniczej szkole zawodowej, który mieści się w nowoczesnym i bardzo dobrze wyposażonym w pomoce kompleksie dydaktyczny. 

 Po przejściu w 2007r. na emeryturę nadal pracuje w szkole w niepełnym wymiarze godzin, a także uczestniczy  w pracach instytucji lokalnych, jako Radny Rady Miasta Dynowa - trzecią kadencję, członek zarządu Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Regionu Dynowskiego – Towarzystwa Przyjaciół Dynowa, a także działacz Towarzystwa Sportowego „DYNOVIA Dynów.

Za swoje dokonania na rzecz oświaty były wielokrotnie  odznaczany, m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi (2005r.), Medalem Złotym za Długoletnią Służbę (2009r.), Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2006r.), a także został uhonorowany nagrodami Ministra Edukacji Narodowej (1997r., 2005r.), Kuratora Oświaty (1989r., 2003r.), Starosty Rzeszowskiego (1999r., 2001r.,2005r., 2007r.).


Serdecznie dziękujemy   i gratulujemy !!!

16.10.2012r.  POWIATOWA  LICEALIADA W  SZACHACH  DRUŻYNOWYCH.

 

W dniu 16.10.2012r. w  Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie  odbyła się Powiatowa Licealiada w szachach drużynowych.  Wzięli w niej udział nasi uczniowie, którzy drużynowo zdobyli III miejsce. 

Opiekunem uczniów jest p. Marek Paściak – nauczyciel wychowania fizycznego.

 

 

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Szkoły

         „W nauczaniu ma znaczenie

nie treść lecz metoda,

nie wkładanie  wiedzy łopatą do głowy,

lecz rozwijanie  zdolności ucznia”


Ashley Montag

    

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyrażam słowa uznania dla całego Grona Pedagogicznego oraz wszystkich Pracowników szkoły.  

Życzę wszystkim nauczycielom aby trudowi wkładanemu w edukację towarzyszyły zaufanie i szacunek uczniów oraz satysfakcja z dobrze wykonywanej pracy. Niech praca z młodzieżą będzie przyjemnością a sukcesy uczniów nagrodą za codzienny trud.

Do życzeń dołączam wyrazy uznania dla Państwa codziennego trudu, wszystkich podejmowanych działań służących rozwojowi Szkoły oraz uczącej się w jej murach młodzieży. Gratuluję wytrwałości i życzę aby nigdy nie utraciliście Państwo chęci pracy z drugim człowiekiem.Byłym Nauczycielom i Pracownikom Szkoły chciałam także podziękować za wieloletni trud włożony w wychowanie młodego pokolenia i rozwój Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w uznaniu dorobku i osiągnięć w pracy zawodowej Złoty Krzyż Zasługi otrzymał Pan Dyrektor Stanisław Tymowicz, natomiast Medalem Komisji Edukacji Narodowej zostali uhonorowani: Pan Władysław Galej, Pani Barbara Gierlach, Pani Halina Mędzelowska – Słota, Pani Maria Szmul, a także na wniosek szkoły, Nadleśniczy Nadleśnictwa Dynów Pan Adam Pilch.

Nagrodę Starosty Powiatu Rzeszowskiego otrzymała: Pani Beata Irzyk. Nagrody Dyrektora szkoły otrzymali: Pan Ryszard Dymczak, Pani Anna Fara, Pan Wojciech Hamerla, Pani Elżbieta Kiszka, Pan Piotr Marcinek, Pani Honorata Mikoś, Pani Anna Mol, Pani Bogusława Pinkowicz, Pani Halina Ryba,  Pani Magdalena Wolańska.   

Wszystkim serdecznie dziękuję  i gratuluję !!!

Halina Cygan

      Dyrektor

ZSzZ w Dynowie

10.10.2012r. XI EDYCJA ŚWIĘTA DRZEWA - 2012

 

            W dniu 10 października 2012r. na terenie Zespołu Szkół Zawodowych  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w ramach ogólnopolskiej akcji „ŚWIĘTO DRZEWA 2012” posadzono 50 świerków. Jedno z drzewek posadzono jako „drzewo dla pokoju”. Sadzonki zostały dostarczone jak co roku przez Nadleśnictwo Dynów. W akcji sadzenia uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły: nauczyciele: p. Honorata Mikoś, p. Ryszard Dymczak i p. Anna Kałamucka oraz 31. osobowa grupa młodzieży z następujących klas: 1TI i 1THL. Dzięki, m.in., takim akcjom tereny wokół naszej szkoły są coraz bardziej zielone, a tym samym pięknieją.

Z okazji corocznie obchodzonego „Święta Drzewa” został w naszej szkole ogłoszony także konkurs „Magiczne drzewko”. Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na piękno otaczającej nas przyrody. Jury w składzie: Dyrektor szkoły p. Halina Cygan, p. Małgorzata Kaczorowska z Nadleśnictwa Dynów  i  p. Honorata Mikoś – nauczyciel chemii i biologii w naszej szkole,  wybrało laureatów: I miejsce – Alicja Słoninka – kl. 1THL, II miejsce – Sylwia Siwy – kl. 2TIL, III miejsce – Angelika Gołąb – kl. 3TIL, Aleksandra Serafin – kl. 2TIL, wyróżnienie - Magdalena Hus – kl. 1THL.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Nadleśnictwo Dynów. Także z okazji „Święta Drzewa” p. Małgorzata Kaczorowska  z Nadleśnictwa Dynów dla uczniów z klas 1TI i 2TIL wygłosiła prelekcję na temat: „Ekosystem leśny”.

                                                                                 Tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów.  

9.10.2012r.  POWIATOWA LICEALIADA W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W KAMIENIU PODLESIU.

 

 W dniu 9 października 2012r. w Kamieniu Podlesiu odbyła się Powiatowa Licealiada w indywidualnych biegach przełajowych.   Na wyróżnienie zasługuje: w kategorii dziewcząt: II miejsce Karoliny Rączki z kl. 1THL, V miejsce Dominiki Słoninki z kl. 3TIL, w kategorii chłopców: I miejsce Marcina Cupaka z kl. 2TPS, II miejsce Tomasza Marczaka z kl. 3TPS, V miejsce Roberta Sabata z kl. 3TPS.

Opiekunami uczniów są: p. Paweł Gierula i p. Marek Paściak – nauczyciele wychowania fizycznego.

 

Uczniom i nauczycielom gratulujemy !!!!!

5.10.2012r. Wycieczka programowa 3TIL do Medyki.

    

W dniu 5 października 2012r. uczniowie klasy 3TIL (4 – letnie Technikum) odwiedzili przejście graniczne w Medyce w ramach innowacji pedagogicznej: „Edukacja transgraniczna- administracja celna i bezpieczeństwo wewnętrzne”.

Z pracą funkcjonariuszy celnych zapoznał uczniów Pan Piotr Bielecki z Izby Celnej w Przemyślu, a tajniki pracy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zdradzał Pan chorąży Jacek Szumalda. Młodzież zobaczyła min. proces prześwietlania samochodów ciężarowych promieniami X, szczegółową rewizję pojazdu, odprawę paszportową oraz kontrolę ciężaru pojazdu na specjalnym urządzeniu. Dzięki pomocy Pani Dyrektor Haliny Cygan, uczniowie mieli jedyną szansę na obejrzenie pracy funkcjonariuszy straży granicznej i funkcjonariuszy Izby Celnej w Przemyślu, Oddział w Medyce „od kuchni” i sprecyzowanie swoich planów zawodowych na przyszłość. Cała wyprawa była udana, a jej uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni.

 Opiekunami młodzieży byli Pani Kinga Oleksa-Skubisz i Pan Piotr Marcinek.

 

 

1.10.2012r. REJONOWA LICEALIADA W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ w Rzeszowie

  

W dniu 1 października 2012r. w Rzeszowie na stadionie CWKS Resovia odbyła się Rejonowa Licealiada w lidze lekkoatletycznej. W rywalizacjach sportowych z naszej szkoły wzięły udział reprezentacje dziewcząt i chłopców.  Na wyróżnienie zasługuje: I miejsce w pchnięciu kulą 6 kg Kamila Kaszyckiego z kl. 3TIL,   I miejsce w pchnięciu kulą 4kg Marleny Wojnarowicz z kl. 3TI i II miejsce w pchnięciu kulą 3kg Karoliny Wojdyło z kl. 1TI.

W klasyfikacji końcowej drużyna dziewcząt zdobyła ok. 950 punktów, a drużyna chłopców ok. 1150 punktów. Opiekunami uczniów są: p. Paweł Gierula oraz p. Marek Paściak – nauczyciele wychowania fizycznego.

Uczniom i nauczycielom gratulujemy !!!!!

29.09.2012r.   KLASY PIERWSZE ZE SWOIMI WYCHOWAWCAMI.

1a zsz -wych.p.Paweł Gierula

 1THL  - technik handlowiec i logistyk - wych. p.Maria Szmul

 1TI     - technik informatyk - wych.p.Bogusława Pinkowicz

 TPS  - technik pojazdów samochodowych - wych. p.Barbara Gierlach

 

29.09.2012r.   57.ROCZNICA INTERNOWANIA KARD.STEFANA WYSZYŃSKIEGO - PATRONA SZKOŁY.

 

      

W 57. rocznicę internowania przez władze komunistyczne Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Klasztorze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Komańczy odbyły się uroczystości rocznicowe. Grupa uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym, pod opieką ks. Michała Mazura, wzięła udział we Mszy św. i innych imprezach okolicznościowych. W tym roku uroczystości miały szczególny charakter, ponieważ uczestnicy modlili się także w intencji zmarłej w czerwcu br. S. Bogumiły Zamory, wielkiej orędowniczki spotkań szkół noszących imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego i modlitw o Jego rychłą beatyfikację. 

 

 

26.09.2012r.   "LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH" -  konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

W dniu 26.09.2012r. uczniowie klasy 4TIa wzięli udział w „Lekcjach o Funduszach Europejskich”- konkursie, którego celem jest zwiększenie wiedzy o funduszach europejskich, oraz zwrócenie uwagi młodzieży na pozytywne zmiany w regionach, które zachodzą dzięki Programowi Rozwoju Polski Wschodniej. W trakcie zajęć przeprowadzono quiz na temat wykorzystania w/w funduszy, najlepsi uczniowie otrzymali drobne upominki ufundowane przez organizatorów konkursu. Dokumentacja zdjęciowa została przesłana do oceny jury.

Lekcję w języku angielskim przeprowadziła p. Kinga Oleksa – Skubisz.

 20.09.2012r. ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH I SPOTKANIE Z RODZICAMI.

 

W dniu 20 września 2012r. w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych oraz spotkanie z rodzicami wszystkich uczniów. Część spotkania związana była ze  ŚLUBOWANIEM KLAS PIERWSZYCH. 

...więcej..>>

 

18.09.2012    AKCJA „Sprzątanie Świata 2012”

       W dniu 17 września 2012r. nasza szkoła uczestniczyła w corocznej akcji „Sprzątanie Świata” zorganizowanej we współpracy z Urzędem Miasta Dynów, który przekazał worki i rękawiczki dla uczestników akcji.

Trasa akcji obejmowała część ul. Polnej, ul. Jana Pawła II oraz ul. Dworską i  Wierzbową. W sprzątaniu uczestniczyli uczniowie klas: 1TI, 1THL, 1TPS, 2TI, 2TIL oraz nauczyciele: p. Honorata Mikoś, p. Ryszard Dymczak, p. Anna Kałamucka i p. Renata Łybacka.

W trakcie sprzątania udało się zebrać 4 duże worki śmieci, dzięki czemu nasze środowisko jest piękniejsze

15.09.2012r.   Projekt „PODKARPACIE STAWIA NA  ZAWODOWCÓW”  czyli  PRAKTYKA LEPSZA OD TEORII.

 

Od 01.05.2012r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. S. Wyszyńskiego w Dynowie rozpoczęła się realizacja projektu: "PODKARPACIE STAWIA NA ZAWODOWCÓW”, który będzie realizowany w latach 2012-2014. Idea projektu skupia się na  połączeniu teorii z praktyką, a co za tym idzie - wzmocnieniem więzi między światem edukacji i pracy. 

..pełny tekst>>

 15.09.2012r.  SPOTKANIE WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI w dniu  20.09.2012r. ( czwartek) 

 

*Godz. 13.00 – Spotkanie Ogólne w Sali Gimnastycznej  i Ślubowanie Klas Pierwszych

*Po Zakończeniu spotkania ogólnego,  spotkania z wychowawcami klas wg poniższego harmonogramu  ..>>                       

*Godz. 15.15-  Spotkanie w Świetlicy Szkolnej Rady Rodziców

13.09.2012r. VIII Plener Kulturalny, Szlakiem Dziedzictwa Kulturowego

 

  W dniach 11.09.- 12.09.2012r. Starostwo Powiatowe w Rzeszowie było organizatorem VIII Pleneru Kulturalnego, Szlakiem Dziedzictwa Kulturowego.   

 W programie pleneru znalazły się odwiedziny, m.in. : Hrubieszowa, Poleskiego Parku Narodowego, Chełma, Krzesimowa. Naszą szkołę reprezentowała grupa 7 osobowa (najlepsi uczniowie z szkoły) wraz z opiekunem p. Markiem Paściakiem . Cała wyprawa była bardzo udana. 

 

7.09.2012r.  TRWA GIEŁDA UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW - zaproszenie dla uczniów  i absolwentów szkoły.

 

Jeśli posiadasz zbędne podręczniki do Zasadniczej Szkoły Zawodowej lub do Technikum, to przynieś je na naszą szkolną giełdę (pracownia obok biblioteki w budynku C). Możesz je tutaj odsprzedać młodszym koleżankom i kolegom. Pospiesz się bo jeszcze tylko kilka dni podręczniki będą przyjmowane. Klasy młodsze mogą juz nabywać podręczniki na każdej przerwie - szczegóły na afiszu w szkole.

 

 6.09.2012r.  Koncert Zespołu Bocca della Verita

 

 W dniu 5 września 2012r. w sali gimnastycznej odbył się dla uczniów naszej szkoły koncert Zespołu Bocca della Verita, promujący nową płytę. Zespół powstał w 1996r., a obecnie zespół tworzą: Zbigniew Duda „Sołtys”, Paweł Gierula „Czaczor” – absolwent szkoły, a teraz nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole, Daniel Maziarz „Pilot”, Magdalena Miklasz, Paweł Tereszak „Bumek” – absolwent szkoły, Tomasz Tereszak ” Manek”. Na koncercie można było usłyszeć poezję w specyficznej oprawie muzycznej z pogranicza jazzu, rocka, bluesa, muzyki rosyjskiej i innej.

Koncert wzbudził aplauz publiczności, a muzycy zapowiedzieli już kolejny występ ze względu na osobiste sympatie do szkoły.

 

Dziękujemy za piękny koncert i zapraszamy ponownie.

1.09.2012r.

STYPENDYŚCI PROGRAMU STYPENDIALNEGO POWIATU RZESZOWSKIEGO w roku szkolnym 2012/2013.

            W dniu 3 września 2012r. w sali gimnastycznej naszej szkoły,. Sekretarz Powiatu Rzeszowskiego p. Urszula Bilo, uroczyście wręczyła dyplomy Stypendystom z Programu Stypendialnego Powiatu Rzeszowskiego za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012.   ....więcej..>>

 

1.09.2012r.

Szanowni Uczniowie i Rodzice.

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Szkoły.

 

Witam po dwumiesięcznej przerwie w nauce i szkolnych obowiązkach która - jestem tego pewna - zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli minęła zbyt szybko. Czas płynie - płynie nieubłaganie - a z doświadczenia wiem, że najpiękniejsze chwile w życiu mijają najszybciej. Mam nadzieję, że w czasie tych wakacji, przeżyliście wiele takich chwil - równie pięknych, co szybko przemijających.

Po wakacyjnym odpoczynku w nowy rok szkolny 2012/2013 wchodzimy z nadziejami, marzeniami, planami. Nauczyciele podejmują lub kontynuują działania zmierzające do tego by ich wychowankowie osiągnęli jak najlepsze wyniki w nauce i wychowaniu. Uczniowie marzą o dobrych ocenach. Wszyscy troszczymy się o to, aby warunki nauki były jak najlepsze, a uczniowie dobrze przygotowali się do dalszego kształcenia dla odnalezienia swojego miejsca w ciekawym lecz trudnym współczesnym świecie.

Przed nami kolejny rok pracy, której efekty widać będzie dopiero po wielu latach. Pamiętajmy, że „wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli ”.

Życzę wszystkim u progu nowego roku szkolnego cierpliwości, zdrowia oraz wiary we własne możliwości.

Halina Cygan

  Dyrektor

ZSzZ w Dynowie

30.08.2012r.

   DYPLOMY POTWIERDZAJĄCE KWALIFIKACJE ZAWODOWE będą wydawane w dniu 31 sierpnia 2012r. (piątek)  od   godz. 10.00, w sekretariacie szkoły.

22.08.2012r.

    PLENARNE POSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ odbędzie się dnia 30 sierpnia 2012r. (czwartek)  o godz. 9.00   w auli szkolnej.

 

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013 odbędzie się 3 września 2012r. (poniedziałek) w sali gimnastycznej  szkoły o godz. 9.15 po mszy św., która będzie odprawiona w kościele parafialnym o godz.8.00.

22.08.2012r.

   DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW DO KLAS PIERWSZYCH (szkoły ponadginazjalnej) dla uczniów, których   miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 351,00 zł netto.

 

WNIOSEK wraz z wymaganymi załącznikami i imienną fakturą VAT (na ucznia lub rodzica) za zakup podręczników należy składać w księgowości szkoły (poddasze) w dniach 23 sierpnia do 7 września 2012 roku.

            Szczegółowe informacje: tel. 16 6521045 wew. 223    

 

  Wniosek ..>>druk do pobrania. doc

     lub         .. >>druk do pobrania. pdf

 

    - Rządowy program pomocy uczniom w 2012 r. – „Wyprawka szkolna” ..>>

    - Uchwała w sprawie rządowego programu pomocy uczniom w 2012 r. - Wyprawka szkolna" ..>>

    - Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na   zakup podręcznikó w ..>>