ZSZ w Dynowie

 

   ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH

        im.Kard.Stefana Wyszyńskiego  w Dynowie

  36-065 DYNÓW, ul.Polna 3, tel. 16 652-10-45, fax 16 652-10-43

  www.zsz-dynow.net~~ zsz1dynow@poczta.onet.pl ~~ dynowzsz@poczta.onet.pl

 

    DZIEŃ DOBRY ,  dzisiaj jest:  

  ARCHIWUM  II semestr roku szkolnego 2018/19

 

 

LUTY 2019 r.

 

01.02.2019r.(piątek)   - próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie - część praktyczna  - 3TI , 3TPS

05.02.2019r. (wtorek)  - próbny egzamin maturalny z  języka polskiego – 4TI,  4TL, 4THPS, 4TPS - aula - poziom podstawowy – 170 min. (8.15–11.05)

06.02.2019r. (środa)    - próbny egzamin maturalny z matematyki – TI,  4TL, 4THPS, 4TPS           - aula - poziom podstawowy – 170 min. (8.15 – 11.05)

07.02.2019r. (czwartek) - próbny egzamin maturalny z języka angielskiego 4TI,  4TL, 4THPS, 4TPS - aula – poziom podstawowy – 120 min. (8.15 – 10.15)

                                   - próbny egzamin maturalny z języka niemieckiego  4TL - prac. multimedialna   - poziom podstawowy – 120 min. (8.15 – 10.15)

07.02.2019r.(czwartek)  - ostateczny termin złożenia deklaracji do egz. maturalnego przez uczniów -  4TI,  4THPS,  4TL, 4TPS  oraz absolwentów szkoły


11.02.2019r. 24.02.2019r.
- ferie zimowe

 

12.02.2019r. (wtorek)     godz. 900  Międzyszkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej  i Tenisa Stołowego Chłopców

13.02.2019r. (środa)       godz. 900  Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej i Tenisa Stołowego Dziewcząt

14.02.2019r. (czwartek)  godz. 900  Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców (dla zainteresowanych uczniów)

19.02.2018r. (poniedziałek) - próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie 3TL - część pisemna - aula szkolna

 

 

m

 

 

Program "FERIE NA SPORTOWO"  w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

 

 

14.02.2019r.

                 FERIE NA SPORTOWO  SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW.

 

W dniu 14.02.2019r. nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie zorganizowali Szkolny turniej piłki siatkowej chłopców w ramach „Ferii na sportowo”. Do rywalizacji w Turnieju przystąpiły drużyny z następujących klas: 1a, 1TI, 1THL, 1TPS, 2TPS, 3TPS oraz 4TPS, które zostały podzielone na dwie grupy.

W grupie I rywalizowały klasy: 1TI, 1TPS, 2TPS i 4TPS, natomiast w grupie II 1a, 1THL i 3TPS. Po rozegraniu meczy grupowych systemem „każdy z każdym” utworzono  „grupę mistrzowską” do której awansowały klasy: 2TPS i 4TPS z grupy I i 3TPS z grupy II. W tej fazie rozgrywek toczono pojedynki również w systemie „każdy z każdym”. Po zaciętych i emocjonujących meczach prowadzonych w sportowej atmosferze triumfatorami rozgrywek zostali chłopcy z klasy 3TPS przed 4TPS i 2TPS. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zmaganiach sportowych, życzymy miłego odpoczynku na feriach i mamy nadzieję na kontynuację turnieju za rok.  Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego z ZSzZ w Dynowie

 

13.02.2019r.

                FERIE NA SPORTOWO – PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT

 

W dniu 13.02.2019r. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie gościł dziewczęta ze szkól podstawowych i gimnazjalnych  Pogórza Przemysko – Dynowskiego na rozgrywkach w piłkę siatkową dziewcząt i turnieju tenisa stołowego w ramach „Ferii na sportowo”. Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonali Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie Pani Halina Cygan oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie Pan Stanisław Tymowicz.

Do rywalizacji sportowej w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie stanęły drużyny z następujących szkół podstawowych:  Szkoła Podstawowa w Dylągowej - opiekun p. Piotr Sarnicki,  Szkoła Podstawowa w Ulanicy - opiekun p. Robert Hrycko, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Starzeńskiej - opiekun p. Robert Hrycko .     

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. W wyniku sportowej rywalizacji klasyfikacja końcowa turnieju piłki siatkowej dziewcząt przedstawiała się następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Dylągowej - II miejsce – Szkoła Podstawowa w Ulanicy - II miejsce - Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Starzeńskiej

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Aleksandra Banaś ze Szkoły Podstawowej w Dylągowej.

Natomiast bardzo wyrównana  rywalizacja w tenisie stołowym zakończyła się następująco:

I miejsce - Wiktoria Pakosz z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie - II miejsce - Karolina Wajda z Gimnazjum w Dubiecku  

III miejsce – Kamila Gołąb ze Szkoły Podstawowej w Ulanicy  - IV miejsce – Julia Cieślik ze Szkoły Podstawowej w Ulanicy

 Wszystkim drużynom wraz z opiekunami dziękujemy za udział w zmaganiach sportowych, życzymy miłego odpoczynku na feriach i zapraszamy za rok.

 Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego z ZSzZ w Dynowie

 

 

 

12.02.2019r.

                „FERIE NA SPORTOWO” – PIŁKA NOŻNA HALOWA

 

W dniu 12 lutego 2019r. zgodnie z tradycją naszej szkoły rozpoczęliśmy „Ferie na sportowo”. Nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie przygotowali dla chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Pogórza Przemysko – Dynowskiego Turniej halowej piłki nożnej i Turniej tenisa stołowego pod honorowym patronatem  Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie.

Oficjalnego otwarcia zmagań sportowych w dniu 12 lutego 2019r. dokonała Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie Pani Halina Cygan. /.../    czytaj więcej ..>> pdf

 

 

11.02.2019r.

                Kolejny ogólnopolski sukces artystyczny ucznia naszej szkoły!

 

 

 

Grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych  im. Kard. Stefana Wyszyńskiego  w Dynowie  przygotowała prace – ozdoby choinkowe i stroiki  wykonane różnymi technikami  / origami, kanzashi, filcowe, wiklina papierowa i inne/.  W grudniu 2018 roku w Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu / województwo dolnośląskie/  odbyło się rozstrzygnięcie  Ogólnopolskiego Konkursu pod hasłem : „ Świąteczna ozdoba Bożonarodzeniowa”. Laureatem I miejsca, w kategorii wiekowej szkoły średnie i dorośli  został Radosław Stokłosa- uczeń klasy 1TI. Jego oryginalna fioletowa bańka, wykonana przy użyciu koronek, cekinów i tiulu okazała się bezkonkurencyjna i zyskała uznanie jury. Nagroda rzeczowa i stosowny dyplom dopiero w lutym 2019r. został przysłany do szkoły Uczniowi i opiekunce p. Katarzynie Stpiczyńskiej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

08.02.2019r.

                „FERIE NA E-SPORTOWO” Regulamin turnieju CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive)  dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w czasie ferii zimowych – 20.02.2019r.

 § Zasady ogólne §

 

1. Data rozpoczęcia turnieju: 20.02.2019r. godz. 9:002. W turnieju mogą brać tylko i wyłącznie uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych. im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

2.1. Jeden uczeń może należeć tylko do jednej drużyny.

2.2. W turnieju biorą udział drużyny pięcioosobowe.

2.3. Drużyna musi się składać z pięciu  graczy z jednej klasy.

3. Turniej będzie odbywać się  w salach A206 i A207.

4. Zgłoszenia są przyjmowane do 07.02.2019r.

5. Zabrania się posiadania niestosownych nazw gracza i zmiany ich podczas rozgrywki.

6. Zabrania się pisania niestosownych rzeczy podczas rozgrywki.

                                                                                                      REGULAMIN ..>> pdf

   

 

08.02.2019r.

                Seans filmowy klasy 3THL.

 

 

 

8 lutego 2019r.  uczniowie klasy 3THL wyjechali do kina Helios w Rzeszowie na premierę komedii  romantycznej „Planeta Singli 3”.

Film w doborowej obsadzie znanych polskich aktorów zawiera oprócz lekkiej fabuły wiele wartości dotyczących trudnych relacji rodzinnych, partnerskich wynikających z różnych sytuacji życiowych i „dotykających” ludzi w każdym przedziale wiekowym. Widz nie tylko się bawi ale może wyciągać wnioski warte przemyślenia. Uczniowie zadowoleni wrócili do Dynowa.

Opiekunami grupy były nauczycielki: p. Maria Szmul i p. Anna Kałamucka
 

 

 

08.02.2019r.

                Udział uczniów 4- letniego technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych w szkoleniu „Podstawowe pomiary w elektryce i elektronice samochodowej”.

 

 W dniu 08.02.2019r. w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie - Centrum Kształcenia Ustawicznego - uczniowie klasy 3TPS technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych uczestniczyli w pokazie specjalistycznego sprzętu dla warsztatów samochodowych  oraz w szkoleniu specjalistycznym organizowanym przez firmę PROFI AUTO. Temat szkolenia to „Podstawowe pomiary w elektryce i elektronice samochodowej”. Zajęcia zostały zorganizowane dzięki współpracy Szkoły z przedsiębiorstwem SZiK Tyczyn zajmującej się dystrybucją i sprzedażą części samochodowych i wyposażenia warsztatów oraz sprzętu diagnostycznego. Zajęcia przeprowadził przez Pan Łukasz Cholewa - szkoleniowiec / doradca techniczny z firmy Auto - Profil z Chorzowa.

        Program szkolenia obejmował:

1.     Omówienie podstawowych wielkości elektrycznych

2.     Prawo Ohma i Kirchhoffa w praktyce

3.     Budowa obwodów elektrycznych: - omówienie wybranych elementów składowych obwodu , - obliczanie napięcia, rezystancji i natężenia prądu

4.     BHP przy pomiarach elektrycznych

5.     Urządzenia pomiarowe: - analogowe, - cyfrowe, - oscyloskop, - tester diagnostyczny

6.     Pomiary elektryczne

7.     Omówienie działania i diagnostyki wybranych czujników – nawiązanie do cyklu szkoleń z elektryki w pojazdach samochodowych.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna w której uczniowie mogli sprawdzić i uzupełnić swoją wiedzę praktyczną, odpowiadali na pytania prowadzącego i szukali rozwiązań dla postawionych zadań praktycznych. Wszyscy uczniowie wyrazili chęć udziału w drugiej części szkolenia. Każdy uczeń otrzymał od firmy PROFIAUTO upominek. Bardzo dziękujemy Firmie SZiK w Tyczynie, Firmie PROFI AUTO w Chorzowie, oraz prowadzącemu za organizację i przeprowadzenie ciekawego szkolenia dla uczniów naszej szkoły.

 

 

08.02.2019r.

                OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „TĘCZA”.

 

            Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tematem XVI edycji konkursu było „Piękno otaczającego nas świata”. Nasi uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony: w kategorii fotograficznej - dyplom za wykonanie znakomitej pracy zdobył Mateusz Dańczak kl.4TI (opiekun Pani Honorata Mikoś), dyplom uznania - Remigiusz Krupa kl.1THL (opiekun Pani Katarzyna Marcinek), zaś w kategorii plastycznej Kamila Bułdak kl. 4TI otrzymała również dyplom uznania (opiekun Pani Honorata Mikoś).Uczniom i opiekunom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 

07.02.2019r.

                 Etap szkolny XI Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego „Duch Przymierza” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Krosna i okolic.

 

 Dnia 5 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych, im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, miał miejsce szkolny etap XI Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego „Duch Przymierza” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Krosna i okolic. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Krośnie. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: na poziomie szkolnym oraz jako międzyszkolny finał.

Tekstem źródłowym Konkursu jest Biblia Tysiąclecia (wydanie piąte), a zakres merytoryczny tegorocznego konkursu na etapie szkolnym obejmował znajomość tekstów biblijnych z wstępem i przypisami z Księgi Wyjścia, rozdziały 1-18./.../   czytaj więcej ..>> pdf

 

 

05.02.2019r.

                 Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie z promocją szkolnictwa zawodowego w Zespole Szkół w Łące.

 

4 lutego 2019r. uczniowie 4 – letniego Technikum w zawodzie technik informatyk w składzie: Kamil Czenczek, Mateusz Gergont, Jakub Karnas, Kacper MakarskiMateusz Piątek, Michał Rożek opieką nauczycieli Pana Ryszarda Dymczaka i Pana Wojciecha Hamerli promowali szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół w Łące. W ramach promocji zaprezentowali LEGO Mindstorms, które są jednymi z najbardziej znanych narzędzi dydaktycznych do nauczania robotyki i programowania. Roboty budowane z klocków to połączenie wiedzy z zakresu nauk powszechnie znanych: mechaniki, elektroniki, automatyki z przedmiotami przyszłości: informatyki, sensoryki i cybernetyki. Robotami można sterować za pomocą  pilota, aplikacji na smartfon lub algorytmem zapisanym w postaci programu. /.../     czytaj więcej ..>>

 

01.02.2019r.

                 FINAŁ WOJEWÓDZKI LICEALIADY W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

 

W dniu 31 stycznia 2019r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w  Nowej Sarzynie odbył się Finał Wojewódzki Licealiada w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt chłopców. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie był reprezentowany w kategorii dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Zuzanna Staniszewska z kl. 1THL, Wiktoria Pakosz z kl. 2TL i Daria Potoczna z kl. 3THL po zaciętej, sportowej rywalizacji wywalczyła XI miejsce.  Dziewczętom za godne reprezentowanie szkoły, ambicję i sportową postawę należą się gratulacje i podziękowania oraz życzenia jeszcze lepszych wyników w kolejnych edycjach Licealiady. Opiekunem zespołu był Pan Piotr Marcinek.

 

29.01.2019r.

                IX edycja Szkolnego Konkursu pod hasłem: ”Samochodem w Dorosłe Życie”, w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

 

            Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie zaprasza do udziału w IX edycji Szkolnego Konkursu pod hasłem: „Samochodem w Dorosłe Życie” uczniów 3 – letniej Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych i 4 – letniego Technikum w zawodzie technik pojazdów  samochodowych Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie.

Konkurs odbędzie się  15.03.2019r. – godz. 8.15, a zgłoszenia do udziału należy dokonać u nauczycieli przedmiotów zawodowych, do dnia 11.03.2019r.

                               REGULAMIN KONKURSU ..>>pdf

 

 

STYCZEŃ 2019 r.

 

09.01.2019r. środa            - egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie - etap praktyczny dla kwalifikacji –  A.32, M.42

10.01.2019r. czwartek      - egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie - etap pisemny – A.22, A.32, E.14, M.42

14.01.2019r.poniedziałek  - egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie - etap praktyczny dla kwalifikacji – A.22, E.14

17.01.2019r.czwartek       - zakończenie klasyfikacji za I semestr roku szkolnego  2018/2019 i zakończenie I semestru

22.01.2019r.wtorek          - spotkanie z rodzicami wszystkich klas – wg harmonogramu

23.01.2019r.środa             - posiedzenie RP  poświęcone zatwierdzeniu wyników klasyfikacji za I semestr 2018/2019.

26.01.2019r.sobota           - zabawa studniówkowa

29.01.2019r.wtorek          - próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie - część pisemna     - 3TI , 3TPS, 3THL

30.01.2019r.środa             - próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie - część praktyczna – 3THL

31.01.2019r.czwartek       - próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie - część praktyczna  - 3TI , 3TPS,

01.02.2019r.piątek           - próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie - część praktyczna  - 3TI , 3TPS

 

         

m

   ARCHIWUM:

2018-19: I-semestr~II-semestr~~2017-18: I-semestr~II-semestr -- 2016-17: I-semestr~II-semestr ~~ 2015-16: I-semestr~ II-semestr

2014-15: I semestr~ II semestr -- 2013-14: I semestr~ II semestr 

 

INFORMACJE STAŁE

 

 

*  Harmonogram egzaminów ( matura i egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe)   

Podział godzin 2018/19    zobacz ..>>  xls     

Dane organizacyjne 2018/19   zobacz ..>>  pdf

*  Kalendarz roku szkolnego  2018/19  zobacz ..>>  pdf

Kalendarz imprez I semestr roku szkolnego  2018/19  zobacz ..>>  pdf

 

 Dni wolne od zajęć szkolnych w roku szkolnym 2018/2019 zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ w sprawie    organizacji roku szkolnego z dnia 11 sierpnia 2017r. (Dz.U. z 2017r., poz. 1603).

 

LISTOPAD 2018 r.

02.11.2018 r. -  piątek - wszystkie klasy

 

KWIECIEŃ - MAJ 2019 r.

29 i 30.04.2019 r. – poniedziałek i wtorek - wszystkie klasy

02.05.2019 r.       – czwartek – wszystkie klasy

06 - 08.05.2019 r. – poniedziałek, wtorek i środa  - wszystkie klasy

 

CZERWIEC  2019 r.

21.06.2019 r. -  piątek - wszystkie klasy

 

STYCZEŃ  2019 r. - CZERWIEC  2019 r.

2 dni na egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie (dotyczy klas 4 technikum)

2 dni  (dotyczy wszystkich klas do dyspozycji dyrektora w razie potrzeby).

 

Rozporządzenie MEN i S dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji   roku szkolnego (Dz.U. z 2002 r. Nr 46, poz. 432) ...>>.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 sierpnia 2009 r. nowelizujące rozporządzenie  w sprawie warunków i sposobu

   oceniania, klasyfikowania [..], które  obowiązuje od 1 września 2009 roku. .. >>

 

Zarządzenie dyrektora odnośnie telefonów komórkowych       ..>> pdf

Wyciąg ze Statutu ZSzZ w Dynowie § 50 – 52  Prawa i obowiązki uczniów  ..>> pdf

 

 

UWAGA: Prezentowane materiały są własnością  Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, mogą być wykorzystywane dla celów edukacyjnych bez ograniczeń jeśli nie naruszają dóbr występujących w nich osób. Powielanie dla innych celów wymaga zgody administratora.

 

  • copyright ©  ZSzZ Dynów - www.zsz-dynow.net - zsz1dynow@poczta.onet.pL