ZSZ w Dynowie

 

   ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH

        im.Kard.Stefana Wyszyńskiego  w Dynowie

  36-065 DYNÓW, ul.Polna 3, tel. 16 652-10-45, fax 16 652-10-43

  www.zsz-dynow.net~~ zsz1dynow@poczta.onet.pl ~~ dynowzsz@poczta.onet.pl

 

    DZIEŃ DOBRY ,  dzisiaj jest:  

  ARCHIWUM  II semestr roku szkolnego 2019/20

  << STRONA GŁÓWNA

 

LUTY 2020r.

 

04.02 wtorek    - próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie – etap pisemny –kl. 3TL, 3TPS, 3TI.

05.02 środa      - próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie – etap praktyczny –kl. 3TL.

06 i 07.02 czwartek i piątek - próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie – etap praktyczny   dla klasy: 3TPS.

07.02  piątek   - próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie – etap praktyczny- kl. 3TI.

do 07.02 piątek  - ostateczny termin złożenia deklaracji do egzaminu maturalnego przez uczniów - 4TI,  4THL, 4TPS  oraz absolwentów szkoły.

11.02 wtorek    - próbny egzamin maturalny z języka polskiego - 4TI, 4THL, 4TPS.

12.02 środa      - próbny egzamin maturalny z matematyki - 4TI, 4THL, 4TPS.

13.02 czwartek - próbny egzamin maturalny z języka angielskiego - 4TI, 4THL, 4TPS.

27.02 czwartek - X Szkolny Konkurs „Samochodem w dorosłe życie”.

 

          

 

 

25.02.2020r.

                        IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”.

 

25 lutego 2020r. o godzinie 12.00 odbył się w naszej szkole szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”, organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wyboru, składającego się z 25 pytań, których zakres tematyczny obejmował wszystkie działy Kodeksu wyborczego.

 Uczniów do konkursu przygotował p. Jarosław Mol, a nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja konkursowa w składzie: p. Piotr Zdeb, p. Jarosław Mol oraz p. Kinga Oleksa-Skubisz. Wyniki poznamy 13 marca 2020r., ale już teraz gratulujemy uczniom podjęcia się niełatwego wyzwania, jakim jest znajomość Kodeksu wyborczego.

 

 

 

21.02.2020r.

 

21.02.2020r.

                       Udział uczniów szkoły w spektaklu pt.: „Consilium Facultatis” Jana A. Fredry.

 

W dniu 21.02.2020 roku uczniowie klas 1THLa, 1THLb, 1TPSa, 2THL oraz 2TI Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana w Dynowie udali się do Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie na spektakl  pt.: „Consilium Facultatis” Jana A. Fredry. To znakomita komedia obyczajowa, której reżyserem jest pani Krystyna Dżuła, zaś w role wcielili się dynowscy aktorzy z Zespołu Teatralnego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie. Przedstawienie było bardzo humorystyczne i ciekawe, dostarczyło uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

Opiekunami uczniów byli: pani Katarzyna Marcinek, pani Elżbieta Kiszka, pani Agnieszka Smaroń, pani Renata Łybacka, pani Alina Paściak oraz pan Paweł Gierula.

 

 

 

20.02.2020r.

               Program edukacyjny "Znamię! Znam je?" 

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie przystąpił do programu edukacyjnego „Znamię! Znam je?”, któremu obok Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie patronuje Fundacja Gwiazda Nadziei z siedzibą w Katowicach.

Głównym celem programu jest upowszechnianie wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka poprzez:      przekazanie wiedzy na temat czynników ryzyka zachorowania na czerniaka,     uświadomienie zagrożeń oraz zasad profilaktyki,      uświadomienie wartości odpowiednich zachowań i postaw.

Program edukacyjny „Znamię! Znam je?” skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, rodziców oraz kadry pedagogicznej i stanowi próbę zmiany alarmujących statystyk poprzez popularyzację wiedzy na temat czerniaka.

Koordynatorem programu w naszej szkole jest Pani Honorata Mikoś

 

 

15.02.2020r.

                 XII Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym „Tajemnica Prawdziwej Miłości” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Krosna i okolic.

 

Dnia 14 lutego 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych, im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, 31 uczniów wzięło udział w XII Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym „Tajemnica Prawdziwej Miłości” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Krosna i okolic. Organizatorami konkursu jest: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie, Wydział Nauki Katolickiej w Przemyślu oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Krośnie. Tekstem źródłowym Konkursu była Biblia Tysiąclecia (wydanie piąte), a zakres merytoryczny tegorocznego konkursu obejmował znajomość tekstu Pierwszego Listu do Koryntian. Do drugiego etapu, który odbędzie się w Krośnie, zakwalifikowało się trzech uczniów: Krzysztof Krzywiński – 1TPSa, Jakub Karnas – 3TI, Marek Stanisławczyk – 3TI. Wszystkim uczniom dziękujemy za podjęty trud, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów. Powodzenia!

 

 

15.02.2020r

               Wycieczka klasy 2THL do Warszawy w dniach 13.02.2020r. – 14.02.2020r.

 

 W czwartek 13 lutego 2020 roku wczesnym rankiem rozpoczęła się wycieczka uczniów klasy 2THL do Warszawy. W dwudniową podróż młodzież wyruszyła pod opieką wychowawcy klasy p. Katarzyny Marcinek i opiekunów: p. Anny Fara oraz p. Piotra Marcinka.

W planie wycieczki oprócz zwiedzania stolicy Polski znalazła się także wizyta w Przedsiębiorstwie Produkcyjno-Wdrożeniowym NABOR w Kraśniku Lubelskim, które powstało na terenach dawnej Fabryki Łożysk Tocznych Centralnego Okręgu Przemysłowego./..../    czytaj więcej ..>> pdf

 

 

 

14.02.2020r

                  Rejonowa Licealiada w Piłce Siatkowej Chłopców w Leżajsku.

 

Dnia 14.02.2020r. w Leżajsku odbyła się  Rejonowa Licealiada w Piłce Siatkowej Chłopców. Drużyna z naszej szkoły jako Mistrz Powiatu wywalczyła prawo  gry w zawodach na tym szczeblu. Niestety poziom gry na tych zawodach okazał się nieco za wysoki i w końcowej klasyfikacji chłopcy zajęli IV miejsce. W skład zespołu weszli: Bielec Patryk, Chrapek Bartosz, Milczanowski Mateusz, Paściak Jakub, Barnaś Przemysław, Słoninka Mateusz, Węgrzyn Jakub i Undziakiewicz  Michał. Drużynie należą się jednak wielkie brawa za walkę i serce zostawione na boisku.                                    

Opiekunem grupy był Pan Paweł Gierula. Drużynie i opiekunowie serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym roku.

 

 

14.02.2020r

                Walentynki – Święto Zakochanych

  

 

 

 

 

Z okazji Dnia Zakochanych - 14 lutego, Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Honoraty Mikoś i Pani Katarzyny Marcinek przygotował dla uczniów naszej szkoły „Pocztę Walentynkową”.

Dzięki czemu wszyscy zakochani mogli wysłać swojej Walentynce liścik z wyrazami sympatii i miłości.

Dziękując za wspólną zabawę, grzecznie przypominamy, że miłość i szacunek należy okazywać sobie codziennie, a nie tylko od święta. Wszystkim zakochanym życzymy wytrwałości w swoich uczuciach!!!

Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

 

12.02.2020r

                ZAJĘCIA W RAMACH PROFILAKTYKI RAKA PIERSI.

      

Dnia 12 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w ramach profilaktyki raka piersi odbyło się spotkanie z Panią Krystyną Wielgos – higienistką szkolną. W zajęciach uczestniczyły uczennice klas pierwszych: 1THLa, 1THLb, 1TIa oraz 1TIba koordynatorem spotkania była Pani Honorata Mikoś – nauczycielka biologii.

Celem spotkania było poszerzenie wiedzy z zakresu raka piersi, który należy do najczęściej występujących u kobiet nowotworów złośliwych i stanowi główną przyczynę zgonów kobiet z powodu chorób nowotworowych. W czasie zajęć szczegółowo omówiono czynniki ryzyka oraz objawy wystąpienia raka tj. zmieniony kształt piersi, wyczuwalny guzek lub stwardnienie, zmiana koloru itp. Szczególną uwagę na zajęciach zwrócono na samobadanie piersi. Wszystkie uczennice miały możliwość poznania sposobu samobadania na specjalnym modelu do badania piersi, co pozwoliło na udzielenie praktycznych wskazówek i nabycie umiejętności wykonania tego badania. W czasie spotkania przedstawiony został również film pt. „Rak piersi: profilaktyka. Jak poprawnie wykonać badanie?”. Mamy nadzieje, że zajęcia te będą miały szerszy wymiar, gdyż uczestniczki mogą przekazać informacje o profilaktyce raka piersi w domach, wśród członków rodziny i zachęcić ich do robienia badań. Spotkanie z panią higienistką cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów, pozwoliło na przybliżenie młodzieży problemu raka piersi oraz zachęciło do samobadania, które jest bardzo ważnym elementem w procesie wczesnego wykrywania raka piersi i zwiększa szanse na wyleczenie.

 

 

 

 

05.02.2020r

               III miejsce drużyny dziewcząt w półfinale wojewódzkim licealiady w unihokeju dziewcząt w Kamieniu.

 

W dniu 05.02.2020r. w Kamieniu odbył się półfinał wojewódzki licealiady w  unihokeju dziewcząt.  Drużyna  naszej szkoły grająca w składzie: Małgorzata Bołoz, Kinga Baran, Wiktoria Pakosz, Julia Kowal, Dominika Łazor, Ewelina Bołoz, Joanna Kuś, Dominika Kroczek, Natalia Kowal i Mariola Tłuścik zajęła III miejsce. Dziewczynom należą się wielkie brawa za ambitną walkę o każdy metr na boisku.

Opiekunem grupy był Pan Paweł Gierula. Młodzieży i opiekunowi serdecznie gratulujemy i czekamy na  kolejny dobry występ w następnym roku.

 

 

04.02.2020r

                Magdalena Boroń z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie stypendystką Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2019/2020.

  

    We wtorek 04 lutego 2020r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego. Uroczystego wręczenia dyplomów stypendialnych dokonały Pani Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki i Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom szkoły maturalnej, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem i uzyskali najwyższą średnią ocen w swojej szkole lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki..

    Z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie stypendystką została Magdalena Boroń z kl. 4THL z  4 – letniego Technikum w zawodzie technik logistyk, której wychowawcą jest Pani Maria Szmul.     Magdalena Boroń za rok szkolny 2018/2019 uzyskała średnią ocen 5,75 i zachowanie wzorowe. W roku szkolnym 2019/2020 kolejny rok z rzędu jest także stypendystką z Programu Stypendialnego Powiatu Rzeszowskiegostypendystką  w ramach projektu:Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo zawodowe – rok szkolny 2019/2020” realizowanego przez Województwo Podkarpackie/Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie – Departament Edukacji, Nauki i Sportu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. W szkole rywalizacja o zdobycie takiego stypendium była bardzo duża, a stypendystką została najlepsza z najlepszych.   

                                         Uczennicy i Jej Rodzicom serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 

 

STYCZEŃ 2020r.

 

02.01.2020r.czwartek   - zakończenie klasyfikacji za I semestr roku szkolnego  2019/2020  zakończenie I semestru        

07.01.2020r.wtorek      - spotkanie z rodzicami wszystkich klas – wg harmonogramu    

08.01.2020r.środa        - posiedzenie RP  poświęcone zatwierdzeniu wyników klasyfikacji za I semestr  2019/2020.     

09.01.2020r. czwartek  - etap praktyczny dla kwalifikacji –  A.30, A.31,A.32, M.42

10.01.2020r. piątek      - etap pisemny – A.22, A.32, E.14, M.42 oraz M.18, E.12, E.13, A.31

11.01.2020r.sobota      - zabawa studniówkowa          

13.01.2020r. – 26.01. 2020r.    - ferie zimowe 

13.01.2020r.poniedziałek         - etap praktyczny dla kwalifikacji – A.22         

14.01.2020r.wtorek                - etap praktyczny dla kwalifikacji – E.14            

 

 

31.01.2020r.

                Wyjazd klasy 1TPSb na seans filmowy do Rzeszowa.

 

W dniu 31.01.2020r. uczniowie klasy 1TPSb (4-letnie technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych) pod opieką pani Magdaleny Wolańskiej i pana Piotra Cygana udali się do Multikina w galerii Millenium Hall na projekcję filmu Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia pokazuje prawdziwe oblicze polskiej mafii, która przez pewną chwilę panowała nad całym krajem. Film to również historia miłości i przyjaźni w czasach, w których pozwolenie sobie na uczucia może się okazać tragiczne w skutkach.

Po seansie uczniowie udali się do strefy kulinarnej, gdzie zjedli smaczny obiad a następnie w świetnych humorach powrócili do domu.

 

 

 

 

30.01.2020r.

    III miejsce drużyny dziewcząt w Powiatowej Licealiadzie w piłce koszykowej dziewcząt.

 

W dniu 30.01.2020r. w hali Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce koszykowej dziewcząt. Drużyna naszej szkoły występująca w składzie: Natalia Skiba, Magdalena Boroń, Wiktoria Pakosz, Małgorzata Bołoz, Kinga Baran, Ewelina Bołoz, Natalia Kowal, Mariola Tłuścik, Magdalena Rostecka i Anna Kiełbasa zajęła ostatecznie III miejsce.

Trzeba przyznać, że mecze były bardzo wyrównane i zacięte, a nasze dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony. Miejmy nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej. Opiekunem drużyny był Pan Paweł Gierula. Drużynie i opiekunowi serdecznie gratulujemy.

 

 

30.01.2020r.

                XII Międzyszkolny Konkurs Bożonarodzeniowy pod hasłem: „Radosne święta – twórcze święta”.

 

    

 

 

  W dniu 30 stycznia 2020r. w Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie zorganizowało XII Międzyszkolny Konkurs Bożonarodzeniowy pod hasłem: „Radosne święta – twórcze święta” w kategorii plastycznej i recytatorskiej.  

Nasi uczniowie wzięli udział w obu kategoriach konkursowych, w kategorii  plastycznej II miejsce zdobyła Paulina Tarnawska z kl. 1THLa – opiekun Pani Bogusława Pinkowicz.

Uczennicy i opiekunce gratulujemy.

                                      

 

 

 

 

 

29.01.2020r.

                II miejsce drużyny chłopców w Powiatowej Licealiadzie w piłce koszykowej chłopców w Błażowej.

 

W dniu 29 stycznia 2020r. Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Błażowej było gospodarzem Powiatowej Licealiady w piłce koszykowej chłopców.  Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w składzie: Eryk Karnas – kl. 3TPS, Jakub Kopacki – kl. 3TPS, Michał Potoczny – kl.3TPS, Przemysław Barnaś – kl. 3 TL , Michał Bazanowski – kl. 1TPSb, Michał Skałuba – kl. 1THLb, Sebastian Tarała – kl. 3a, Dominik Zubka – kl. 2TI, Mateusz Karnas – kl. 4TI, Jakub Cyran – kl. 4THL,  po zaciętej i emocjonującej rywalizacji wywalczyła II miejsce.

W pierwszym meczu nasz zespół pokonał ZSTW Trzciana 29:3, w drugim niestety ulegliśmy LO Błażowa 23:13 a w trzecim spotkaniu decydującym o zajęciu II miejsca pokonaliśmy LO Dynów 25:10.  Chłopcom dziękujemy za sportową postawę i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opiekunem naszej ekipy był Pan Tomasz Chrapek – nauczyciel wychowania fizycznego.  

 

 

 

27.01.2020r.

                Udział uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „CANTATE DEO”.

 

 

 

 

 

            26 stycznia 2020r.  w Domu Strażaka w Nozdrzcu odbył się V Festiwal Kolęd i Pastorałek „CANTATE DEO” pod patronatem: Wójta Gminy Nozdrzec oraz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Stanisława BM w Nozdrzcu. Patronat medialny sprawowało Radio “FARA” Archidiecezji Przemyskiej.  

W festiwalu wzięła udział grupa muzyczna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Mikołaj Bator – kl. 2TPS, Anna Kiełbasa – kl. 1THLb, Julia Gierula – kl. 3TL,  Aleksandra Socha – kl.2THL. Za udział w festiwalu otrzymali pamiątkowy dyplom.  Dziękując za zaproszenie czekamy na kolejna edycję festiwalu.

 

 

 

 

 

 

16.01.2020r.

                 X edycja Szkolnego Konkursu pod hasłem: ”Samochodem w Dorosłe Życie”, w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

 

         Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie zaprasza do udziału w X edycji Szkolnego Konkursu pod hasłem: „Samochodem w Dorosłe Życie” uczniów 3 – letniej Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych i 4 – letniego Technikum w zawodzie technik pojazdów  samochodowych Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie.

Konkurs odbędzie się  27.02.2020r. – godz. 8.15, a zgłoszenia do udziału należy dokonać u nauczycieli przedmiotów zawodowych, do dnia 21.02.2020r.   

 

                               REGULAMIN KONKURSU ..>> pdf

 

16.01.2020r.

                 FERIE NA SPORTOWO – SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

 

W dniu 16.01.2020r. nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie zorganizowali Szkolny turniej piłki siatkowej chłopców w ramach „Ferii na sportowo”.

Do rywalizacji w Turnieju przystąpiły drużyny z następujących klas: 1TPSa, 1TIb, 2THL, 2TPS, 2TI3TPS, 4TI oraz 4TPS, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A rywalizowały klasy: 1TIb, 2TPS, 2THL i 4TPS, natomiast w grupie B: 1TPSa, 2 TI, 3TPS i 4TI. Po rozegraniu meczy grupowych systemem „każdy z każdym”  w grupie A I miejsce zajęła klasa 4TPS drugie zaś przypadło klasie 2THL. Natomiast w grupie B I miejsce zajęła klasa 4TI, natomiast II miejsce klasa 3TPS.  Po zaciętych i emocjonujących meczach prowadzonych w sportowej atmosferze triumfatorami rozgrywek zostali chłopcy z klasy 4TPS, II miejsce przypadło klasie 4TI , natomiast III miejsce -  klasa 3TPS pokonała 2THL.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zmaganiach sportowych, życzymy miłego odpoczynku na feriach i mamy nadzieję na kontynuację turnieju za rok.

 Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego z ZSzZ w Dynowie

 

 

 

15.01.2020r.

               FERIE NA SPORTOWO – PIŁKA KOSZYKOWA DZIEWCZĄT

 

 

 15.01.2020r. w drugim dniu „Ferii na sportowo” w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbył się mecz piłki koszykowej dziewcząt. Spotkanie rozegrane zostało zgodnie z przepisami gry 4 x 5 minut. Zwyciężył zespół w składzie: Mariola Tłuścik z kl. 1THLa, Julia Pietrykowska z kl. 1TIa, Magdalena Rostecka z kl. 1THLb, Karolina Wajda z kl. 1THLb i Weronika Tworzydlak z kl. 1TIb . Zarówno drużyna zwyciężczyń jak i pokonanych otrzymała pamiątkowe medale.

Natomiast rywalizację w tenisie stołowym wygrała Karolina Wajda z kl. 1THLb, która za zwycięstwo otrzymała wysokiej klasy rakietkę.

 

 

 

14.01.2020r.

               „FERIE NA SPORTOWO” w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

 

 W dniu 14 stycznia 2020r. zgodnie z tradycją naszej szkoły rozpoczęliśmy „Ferie na sportowo”. Nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie przygotowali dla chłopców ze szkół podstawowych z Pogórza Przemysko – Dynowskiego „Turniej halowej piłki nożnej i Turniej tenisa stołowego” pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie. Oficjalnego otwarcia zmagań sportowych w dniu 14 stycznia 2020r. dokonała Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie Pani Halina Cygan

Do rywalizacji w Turnieju Halowej Piłki Nożnej chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie zgłosiły się drużyny z następujących szkół wraz z opiekunami.../.../  czytaj więcej ..>> pdf        

 

 

11.01.2020r.

                  BAL STUDNIÓWKOWY 2020  uczniów Zespołu Szkół zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

 

  

 

11 stycznia 2020r. w Zamkowej Oranżerii w Parku w Dubiecku odbył się bal studniówkowy uczniów klas maturalnych (4TI, 4THL, 4TPS). Zabawa studniówkowa rozpoczęła się od powitania przez uczniów: Dyrektora szkoły Pani Haliny Cygan, Wicedyrektora szkoły Pana Piotra Zdeba, wychowawców klas, nauczycieli i rodziców. Kolejnym punktem było wystąpienie Dyrektora szkoły, która na początku odczytała podziękowania i pozdrowienia od Starosty Rzeszowskiego Pana Józefa Jodłowskiego i Wicestarosty Rzeszowskiego Pana Marka Sitarza, a następnie życzyła wszystkim szampańskiej i niezapomnianej zabawy. Po oficjalnych powitaniach został odtańczony tradycyjny polonez, który prowadziła Halina Cygan - Dyrektor szkoły. 

      Następnie rozpoczęła się szampańska zabawa, która trwała we wspaniałej atmosferze do białego rana. W trakcie balu studniówkowego nie zabrakło podziękowań dla dyrekcji szkoły, wychowawców i rodziców. Bal studniówkowy nie mógłby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie rodziców i wychowawców klas maturalnych.

 

 

 

 

11.01.2020r. Wyróżnienie dla naszych uczniów w XXIII Dynowskim Młodzieżowym Konkursie Kolęd i Pastorałek.


           W dniu 11 stycznia 2020 r. reprezentanci Szkolnej Grupy Artystyczno – Teatralnej „Antrakt” pod opieką Pani Magdaleny Wolańskiej i Pani Kingi Oleksy-Skubisz wzięli udział w XXIII Dynowskim Młodzieżowym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Grupa wystąpiła w składzie: Anna Kiełbasa i Weronika Fudali (klasa 1THLb), Mariola Tłuścik i Piotr Kopacki (klasa 1THLa), Mikołaj Bator, Bartosz Kmiecik i Marceli Grzegorzak (klasa 2TPS), Karol Słaby (klasa 1TPSb), Klaudia Gładysz, Klaudia Dudek, Aleksandra Socha i Justyna Kurasz (klasa 2THL), prezentując dwa utwory: "Złotą Jerozolimę oraz biedne Betlejem" oraz "Pastorałkę od serca do ucha". Natomiast w kategorii soliści- szkoły średnie udział wzięły Aleksandra Socha ("Anioł pasterzom mówił" oraz "Cicho, cicho pastuszkowie") oraz Anna Kiełbasa ("Gore gwiazda Jezusowi" oraz "Maleńka miłość").

Wszystkie wykonania zostały docenione przez jury oraz zgromadzoną publiczność, a grupa "Antrakt" zdobyła wyróżnienie w kategorii zespoły- szkoły średnie Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

10.01.2020r.

POŻEGNANIE ŚP. KS. KAN. ZBIGNIEWA KOTYRBY

 

Dnia 9 stycznia 2020r. miały miejsce uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Zbigniewa Kotyrby – duszpasterza Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Wawrzyńca w Dynowie, który pełnił posługę kapłańską w Dynowie przez 50 lat. Śp. ks. „profesora”, bo tak był nazywany pożegnali również przedstawiciele naszej szkoły m.in. Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie Pani Halina Cygan oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół ZSzZ w Dynowie Pan Stanisław Tymowicz. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczył szkolny poczet sztandarowy pod opieką Pani Honoraty Mikoś w składzie: sztandarowy – Remigiusz Krupa, Michał Bazanowski oraz asysta – Klaudia Dudek, Klaudia Gładysz, Gabriela Pinkowicz i Gabriela Cichy. Mszy św. przewodniczył ks. abp Józef Michalik, a homilię wygłosił wicedziekan dekanatu dynowskiego ks. Stanisław Borkowski. Po mszy św. ks. Dziekan Stanisław Janusz podziękował wszystkim za modlitwę i udział w uroczystościach pogrzebowych ks. Kanonika Zbigniewa Kotyrby. Natomiast Dyrektor ZSzZ w Dynowie Pani Halina Cygan podziękowała śp. ks. Zbigniewowi Kotyrbie w imieniu całej społeczności szkolnej, własnym i wszystkich uczniów ks. „profesora” za Jego niezapomniane katechezy. Następnie w kondukcie pogrzebowym ciało Księdza Kanonika odprowadzono na miejsce wiecznego spoczynku – nekropolię dynowską.

Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

 

 

 

10.01.2020r.

XX edycja Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”

 

 

 

 

 

 

Cała społeczność szkolna od 25 listopada 2019r. do 2 stycznia 2020r. brała udział w XX Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”, której celem była zbiórka funduszy na tworzenie rodzinnych domów dziecka. Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Katarzyny Marcinek i Pani Honoraty Mikoś zbierał symboliczne grosiki do puszki. Zebrane datki przekazane zostaną na konto Towarzystwa Nasz Dom – organizatora akcji.

               Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!!

 

 

 

 

 

 

10.01.2020r.

XXXV OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ

 

 W dniu 09.01.2020r. w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie odbył się etap podstawowy XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W tegorocznej olimpiadzie wzięli udział przedstawiciele klas: 1TIa, 1TIb, 1THLa, 1THLb, 2TI, 3TL i 3a. Tematyka OWE obejmowała szeroki wachlarz zagadnień dotyczących ochrony przyrody, gleby, wody, powietrza, gospodarki leśnej, rolnej, promieniowania, gospodarowania odpadami itp. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu ochrony środowiska. I miejsce zdobył uczeń kl. 2TI  – Szymon Ciurkiewicz, II miejsce – Przemysław Potoczny kl. 1TIb oraz Miłosz Gredes kl. 2TI, III miejsce - Julia Gierula z kl. 3TL i Jakub Piejko kl. 2TI. Organizatorami etapu podstawowego i opiekunami uczniów byli Pani Honorata Mikoś i Pan Ryszard Dymczak. Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania zainteresowań ekologią!

 

 

 

08.01.2020r.

                                                                                       PROGRAM FERII NA SPORTOWO

 

 

 

08.01.2020r.

               Akcja Rodacy Rodakom.

 

 

 

W grudniu 2019 roku nauczyciele i uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję pomocy Polakom mieszkającym na Litwie „Rodacy Rodakom”. Zbiórkę darów zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Harcie, Klub Honorowych Dawców Krwi „Nadzieja” przy OSP Harta oraz Związek Piłsudczyków RP Oddział w Harcie. Ten piękny, świąteczny gest solidarności z naszymi rodakami dedykowany był mieszkańcom Solecznik na Litwie. Zaangażowana młodzież, dyrekcja oraz nauczyciele spontanicznie zebrali artykuły spożywcze, bardzo przydatne do przygotowania wigilijnych i świątecznych potraw, kosmetyki, chemię gospodarczą, artykuły szkolne, z których przygotowano podarunki. To wspólne działanie sprawiło całej społeczności naszej szkoły wiele satysfakcji.  

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy

 

 

 

 

 

 

08.01.2020r.

               Misterium Bożonarodzeniowe  „Złota kołyska” dla dzieci  z Przedszkola Miejskiego w Dynowie.

 

          W dniu 08 stycznia 2020r. w auli szkolnej dla dzieci i wychowawców na czele z Panią Dyrektor Marią Biernasz z Przedszkola Miejskiego w Dynowie odbyło się już tradycyjne Misterium Bożonarodzeniowe w tym roku zatytułowane: „Złota kołyska. Widowisko jasełkowe zaprezentowane przez Szkolną Grupę Artystyczno – Teatralną „Antrakt” pod opieką Pani Kingi Oleksy – Skubisz i Pani Magdaleny Wolańskiej spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci, które już zapowiedziały, że przyjdą za rok. Największą atrakcją były wybrane przez dzieci postacie jasełkowe, które rozdawały słodkie prezenty i z którymi dzieci wykonały sobie pamiątkowe zdjęcia.  

 

 

 

07.01.2020r.

                Widowisko jasełkowe  „ Złota kołyska” połączony z występem grupy „APLAUZ”.

 

    07 stycznia 2020r. w auli szkolnej odbyło się już tradycyjne Misterium Bożonarodzeniowe w tym roku zatytułowane: „Złota kołyska” poprzedzone występem świątecznym występem Szkolnej Grupy Sportowo – Tanecznej „APLAUZ” pod opieką Pani Aliny Paściak. Natomiast widowisko jasełkowe zaprezentowane przez Szkolną Grupę Artystyczno – Teatralną „Antrakt” zostało przygotowane pod opieką Pani Kingi Oleksy – Skubisz i Pani Magdaleny Wolańskiej. Obie prezentacje spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem zgromadzonych rodziców, rodzeństwa, znajomych  naszych uczniów.  

Ponadto podczas spotkania z rodzicami przez Panią Dyrektor Halinę Cygan zostały przedstawione informacje dotyczące uczniów wyróżnionych, a także na temat wykonanych remontów, dokonanych zakupów, realizowanych projektów w 2019r.

 

 

 

06.01.2020r.

               Widowisko jasełkowe  „Złota kołyska”  w Kościele parafialnym pod wezwaniem św. Bartłomieja Dynowie - Bartkówce.

 

 W dniu 6 stycznia 2020 r. Szkolna Grupa Artystyczno – Teatralna Grupa „Antrakt” pod opieką Pani Kingi Oleksy – Skubisz i Pani Magdaleny Wolańskiej gościła w Kościele parafialnym pod wezwaniem św. Bartłomieja Dynowie - Bartkówce, gdzie przedstawiła Misterium Bożonarodzeniowe zatytułowane: „Złota kołyska”. Występ, jak co roku, spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem zgromadzonych mieszkańców osiedla Bartkówka i nie tylko. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych słodkości, które grupa "Antrakt" rozdawała zgromadzonym oraz wspólnego kolędowania. Widowisko jasełkowe, w sposób lekki w odbiorze, po raz kolejny zawierało ważne przesłanie. W klimacie świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec, zaprosiło do refleksji nad tym, co jest prawdziwą wartością w życiu. Dziękujemy bardzo Pani Dyrektor Halinie Cygan za pomoc w organizacji występu.

 

 

05.01.2020r.

                Kolejny udany występ Szkolnej Grupy Artystyczno – Teatralnej "Antrakt" z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

 

           W dniu 5 stycznia 2020r.  Szkolna Grupa Artystyczno – Teatralna „Antrakt” z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie na zaproszenie ks. prał. dr Stanisława Janusza – Dziekana Dekanatu Dynów, wystąpiła w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Dynowie. Misterium Bożonarodzeniowe zatytułowane „Złota kołyska" przygotowane pod opieką Pani Kingi Oleksy – Skubisz i Pani Magdaleny Wolańskiej, zgromadziło sporą publiczność, która chętnie kolędowała wraz z artystami.

Po zakończeniu widowiska jasełkowego, ks. prał. dr Stanisław Janusz podziękował Dyrekcji szkoły, młodzieży i opiekunkom, podkreślając, że w przedstawieniu ujęto nie tylko moralne i duchowe przesłanie, ale również alegorycznie ukazano, że Narodziny Jezusa faktycznie wstrząsnęły w owym czasie i niebem, i ziemią i piekłem. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych słodkości, które grupa "Antrakt" rozdawała zgromadzonym. Dziękujemy bardzo Pani Dyrektor Halinie Cygan za pomoc w organizacji występu.

 

 

03.01.2020r.

                PORANEK W TVP RZESZÓW  -   Uczniowie z Dynowa najlepsi w konkursie o ... morzu

 

      Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu "Morze Perspektyw!" Zadaniem konkursowym było przygotowanie filmu, gry planszowej lub opowieści fotograficznej o tematyce morskiej.  Uczniowie z Dynowa przygotowali pracę "Nadmorskie przygody", która zajęła pierwsze miejsce. …….  Poranek w TVP Rzeszów ..>>mp4

 

 

 

 

m

   ARCHIWUM:

2018-19: I-semestr~II-semestr~~2017-18: I-semestr~II-semestr -- 2016-17: I-semestr~II-semestr ~~ 2015-16: I-semestr~ II-semestr

2014-15: I semestr~ II semestr -- 2013-14: I semestr~ II semestr 

 

INFORMACJE STAŁE

 

 

Podział godzin 2019/20    zobacz ..>>  xls     

Dane organizacyjne 2019/20   zobacz ..>>  pdf

*  Kalendarz roku szkolnego  2019/20  zobacz ..>>  pdf

Kalendarz imprez I semestr roku szkolnego  2019/20  zobacz ..>>  pdf

Kalendarz imprez I semestr roku szkolnego  2019/20  zobacz ..>>  pdf

 

Dni wolne od zajęć szkolnych w roku szkolnym 2019/2020 zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ w sprawie organizacji roku szkolnego

   z dnia 11 sierpnia 2017r. (Dz.U. z 2017r., poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318 i 1093)

 

 

 KWIECIEŃ 2020R.

 03.04.2020r.piątek - wszystkie klasy

 

 MAJ 2020 R.

 04.05.2020r. - 06.05.2020r. -  – poniedziałek – wtorek  -środa  - wszystkie klasy

 

CZERWIEC  2020R.

 12.06.2020r.piątek - wszystkie klasy

 

STYCZEŃ  2020R. - CZERWIEC  2020R.

 3 dni na egzaminy zawodowe (dotyczy klas 4 technikum)

 2 dni  (dotyczy  klas technikum do dyspozycji dyrektora w razie potrzeby)

 3 dni na egzaminy zawodowe

 

 

Rozporządzenie MEN i S dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji   roku szkolnego (Dz.U. z 2002 r. Nr 46, poz. 432) ...>>.*  Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 sierpnia 2009 r. nowelizujące rozporządzenie  w sprawie warunków i sposobu    oceniania, klasyfikowania [..], które  obowiązuje od 1 września 2009 roku. .. >>

 

Zarządzenie dyrektora odnośnie telefonów komórkowych       ..>> pdf

Wyciąg ze Statutu ZSzZ w Dynowie § 50 – 52  Prawa i obowiązki uczniów  ..>> pdf

 

 

UWAGA: Prezentowane materiały są własnością  Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, mogą być wykorzystywane dla celów edukacyjnych bez ograniczeń jeśli nie naruszają dóbr występujących w nich osób. Powielanie dla innych celów wymaga zgody administratora.

 

  • copyright ©  ZSzZ Dynów - www.zsz-dynow.net - zsz1dynow@poczta.onet.pL